Інтерфакс-Україна
15:54 06.05.2021

Мінекології оптимізувало видачу дозволів на викиди забруднювальних речовин

2 хв читати
Мінекології оптимізувало видачу дозволів на викиди забруднювальних речовин

Типову інформаційну карту державної послуги з видачі дозволів на викиди забруднювальних речовин, що дасть змогу спростити процедуру й забезпечити її прозорість, затверджено наказом Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів від 30 березня 2021 року №297, повідомило відомство на сайті в четвер.

Зазначається, що видача дозволів на викиди забруднювальних речовин має здійснюватися за єдиними принципами та уніфікованими підходами, незалежно від того, куди звертається суб’єкт господарювання – у міністерство чи обласну державну адміністрацію. Впровадження типової картки держпослуги зобов'яже облдержадміністрації в найкоротші терміни привести свої розпорядчі документи у відповідність до наказу міністерства.

Мінекології уточнило, що раніше в кожного постачальника дозволів на викиди забруднювальних речовин були затверджені власні інформаційні картки, які могли відрізнятися одна від одної. Це призводило до ситуацій, коли в різних куточках України для отримання однієї і тієї самої послуги суб'єкти господарювання збирали різні за обсягом пакети документів. Уніфікація цієї держпослуги з усієї території країни усуває можливі маніпуляції при отриманні дозволів.

Міністерство уточнило, що документ розроблено з метою належної реалізації положень законів "Про охорону атмосферного повітря", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про адміністративні послуги".

Як повідомлялося, Мінекології в грудні 2020 року підготувало законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) про значне підвищення штрафів у сфері екології. Посилення стосується передусім браконьєрства, а також злочинів посадовців щодо забруднення атмосферного повітря, води, управління відходами. В більшості випадків розмір штрафів не переглядався з 1997 року і залишається на дуже низькому рівні, наприклад, 17 грн або 32 грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Біометан з України конкурентоспроможний, але є низка загроз цьому – енергоексперт Занєвич

Глава Міндовкілля: Оновлена СНВР фокусується на відновлені екосистем, ВДЕ та інноваційних технологіях

ВДЕ-генерація в Україні освоїла менше 10% придатних для неї територій – топ-менеджер Ощаду

Потужність офшорних вітряків у світі зросте на 19 ГВт у 2025 році - Rystad

ЄК допоможе Україні в закупівлі природного газу та розвитку відновлюваних газів – пакет підтримки

Vitagro експортувала першу партію біометану приблизно 68 тис. куб. м в Німеччину – компанія

Енергомитниця оформила першу декларацію для експорту біометану

"Укренерго" може спрямувати на борги на БР та перед виробниками "зеленої" е/е 12-13 млрд грн – глава компанії

"Галс Агро" планує експортувати біометан приблизно в кінці лютого – глава напрямку ВДЕ

Україна планує запозичити досвід Бразилії у виробництві біоетанолу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА