12:56 30.10.2023

В Україні змінять правила експорту аграрної продукції

1 хв читати
В Україні змінять правила експорту аграрної продукції

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про зміну правил/процедури експорту аграрної продукції, відповідну постанову уряду планують опублікувати вже цього понеділка, повідомила пресслужба Української зернової асоціації (УЗА).

"На координаційній раді при Міністерстві аграрної політики та продовольства ухвалено рішення впродовж 10 діб відпрацювати деталі оновленої процедури експорту, що передбачатиме боротьбу з тіньовим ринком і неповерненням валютного виторгу до країни", - пояснили в УЗА.

Згідно з нововведеннями, які планує запровадити уряд, компаніям, що займаються експортом агропродукції, потрібно буде стати на облік у державному аграрному реєстрі (ДАР). Верифікація в ДАР відбуватиметься за наявності свідоцтва про платника податків станом на 23 лютого 2022 року і зараз. Компаніям також потрібно не мати простроченого повернення валютного виторгу. Інакше експортеру доведеться отримувати ліцензію на експорт агропродукції.

Ще одним нововведенням буде зміна процедури повернення ПДВ експортерам, яке відбуватиметься лише після повернення валютного виторгу експортером. Термін повернення виторгу зменшено зі 180 до 90 днів. Крім того, Національний банк України заборонить закривати рахунки для зняття валютного контролю.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА