Інтерфакс-Україна
16:30 08.02.2023

JIT із розслідування аварії "Боїнга" рейсу MH17 оприлюднила матеріали про причетність президента РФ до збиття літака - Офіс генпрокурора

2 хв читати
JIT із розслідування аварії "Боїнга" рейсу MH17 оприлюднила матеріали про причетність президента РФ до збиття літака - Офіс генпрокурора

В Офісі українського генерального прокурора повідомляють, що Спільна слідча група (Joint Investigation Team, JIT) з розслідування аварії рейсу MH17 оприлюднила матеріали про причетність президента РФ Володимира Путіна до збиття літака.

"Під час зустрічі з родичами загиблих та пресою члени спільної слідчої групи (JIT) оприлюднили перехоплення ймовірної телефонної розмови президента РФ з так званим головою "ЛНР" у 2017 році. Останній звертається до співрозмовника "господин президент", - ідеться у повідомленні Офісу генпрокурора у телеграм-каналі в середу.

За інформацією відомства, на зустрічі було оприлюднено розмову, яка свідчить про те, що питання по постачання зброї на окуповану територію України вирішує особисто президент РФ.

Члени JIT, як зазначається у повідомленні, розкрили питання загального контролю найвищим керівництвом РФ над так званими ДНР та ЛНР, вирішення питань ведення бойових дій, призначення на керівні посади, постачання зброї.

"Також було надано роз’яснення щодо імунітету деяких посадових осіб РФ та необхідному високому рівні доказової бази для їх притягнення до кримінальної відповідальності", - зазначається в повідомленні Офісу генпрокурора.

Генеральний прокурор Андрій Костін на своїй сторінці у фейсбуці написав: "Те, про що всі українці знали давно, сьогодні пролунало офіційно як висновок спільної слідчої групи з розслідування катастрофи рейсу MH17. Тепер ні в кого немає сумнівів щодо причетності до неї найвищого керівництва РФ. Саме президент країни-агресора віддав злочинний наказ про постачання озброєння угрупованням "ДНР" та "ЛНР". Саме це стало першопричиною трагедії, яка забрала життя 298 мирних людей".

Генпрокурор нагадав, що деяких безпосередньо причетних до скоєння цього злочину вже засуджено до довічного ув'язнення.

"На жаль, складність отримання доказів та функціональний імунітет не дозволяють судити президента РФ у національних судах країн спільної слідчої групи", - пояснив генпрокурор.

При цьому він додав: "Ми домагатимемося застосування всіх наявних міжнародно-правових механізмів, щоб притягнути його до відповідальності".

"Також не зупиняємося у пошуку шляхів для притягнення російського керівництва до відповідальності за злочин агресії проти України та інші міжнародні злочини. Переконаний, наші міжнародні партнери поділяють цю позицію: злочинці мають бути покарані, незалежно від посад і статусів", - підсумував Костін.

Як повідомлялося, 17 листопада 2022 року Окружний суд Гааги оголосив рішення стосовно чотирьох обвинувачуваних у справі про знищення 17 липня 2014 року літака Малайзійських авіаліній. Вироком суду Леоніда Харченка, Сергія Дубінського та Ігоря Гіркіна визнано винними та засуджено до довічного позбавлення волі.

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 133 ворожі атаки - Генштаб

Зеленський: удар по Кременчуку – російський плювок в усе, що намагається зробити міжнародна спільнота, щоб зупинити цю війну

Зеленський: інформацію щодо російської загрози атомної генерації України передано МАГАТЕ, Віткоффу і Хегсету

Політика РФ щодо українських дітей є загрозою для глобальної безпеки –Зарівна

Троє цивільних постраждали внаслідок ворожих обстрілів Куп’янська - поліція

Трамп наклав вето на ізраїльський план ліквідації Хаменеї

Сили спеціальних операцій ЗСУ вразили російське підприємство, яке виготовляло ударні БпЛА – Генштаб

Пʼятеро громадян України загинули внаслідок ракетної атаки Ірану проти Ізраїлю та влучання ракети у житловий будинок

Іран та Ізраїль повинні укласти угоду, і вони її укладуть – Трамп

Макрон прибув з візитом європейської солідарності до Гренландії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА