07:09 20.08.2022

20 серпня: Цей день в Україні та в світі

5 хв читати
20 серпня: Цей день в Україні та в світі

ДЕНЬ 178 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 178 RUSSIAN AGRESSION

20 серпня – Всесвітній день ліні, Всесвітній день бездомних тварин, Всесвітній день комара, День відновлення незалежності Естонії, День святого Іштвана в Угорщині, у Латвії – День міста святкує Рига, і від сьогодні починається Великий тиждень Більбао в Іспанії.

Православна церква вшановує пам'ять святих — преподобного Пимена та мученика Марина. 19 серпня - день пам'яті Антонія Оптинського, здобуття мощей святителя Митрофана, пам'ять преподобномученика Дометія Персіянина та двох його учнів.

Ще цього дня у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

Всесвітній день ліні

У 1984 році в Колумбії з'явилося свято, яке знайшло підтримку в серцях мільйонів людей з різних країн, ставши всесвітнім, незважаючи на відсутність офіційного статусу - Всесвітній день ліні.

Його історія пов'язана з тим, що у 1984 році, під час Фестивалю промисловості, торгівлі та культури, що проходив щороку в місті Ітагуї в Колумбії, останній день фестивалю назвали Всесвітнім днем ліні. Його учасників закликали забути про роботу, розслабитися і присвятити цей день собі та своїй родині, відпочивши разом. Ітагуї – один із промислових центрів, де мешканці більшу частину часу проводили на роботі. Ідею нового свята сприйняли із великим задоволенням. Згодом його почали відзначати і в інших країнах, наголошуючи, що жодна продуктивна праця неможлива без повноцінного відпочинку.

Всесвітній день бездомних тварин

У третю суботу серпня відзначається Всесвітній день бездомних тварин. Дата з'явилася у календарі за ініціативи Міжнародного товариства прав тварин. Організація виступила з цією пропозицією у 1992 році, почин підтримали зоозахисники різних країн.

День - привід звернутися до проблеми безпритульних тварин, розповісти максимальній кількості людей про їхню трагічну долю.

У всьому світі проходять просвітницькі та благодійні заходи. Волонтери проводять концерти, конкурси та аукціони, які допомагають зібрати кошти, які спрямовують на допомогу безпритульним тваринам — насамперед, звичайно, собакам і кішкам. Також цей день — чудовий шанс знайти господаря для безпритульного пса чи кота.

Всесвітній день комара

День комара – ініціатива сера Рональда Роса, британського лікаря та паразитолога шотландського походження, який відкрив, що переносять малярію самки комарів Anopheles. Після закінчення коледжу Рональд працював медиком у британській організації "Медична служба Індії". І саме широке поширення малярії в Індії спонукали Роса зайнятися вивченням причин цієї хвороби.

У 1897 йому вдалося експериментально довести, що малярія передається через комарині укуси. За це відкриття 1902 року Росу присудили Нобелівську премію з фізіології та медицини, а вчені світу змогли краще зрозуміти смертельну роль комарів у передачі хвороб. Із метою привернення уваги до небезпечного захворювання Рос і запропонував відзначати День комара.

День святого Іштвана в Угорщині

День святого Іштвана — головне державне свято країни, яке вважають днем заснування угорської держави. Цього дня вшановують першого короля Угорщини - Іштвана I (970-975 - 1038).

Перший король Угорщини, Іштван (Стефан) I був офіційно коронований 20 серпня 1000 року (правління 1000-1038). Іштван I керував державою справедливо, щедро і мудро. Саме він заклав основи незалежної християнської угорської держави європейського зразка. На пропозицію римського Папи Георгія, який канонізував короля Іштвана, 1038 року цей день став святом.

Ще цього дня:

1896 – У Києві відбулося освячення кафедрального собору святого Володимира;

1896 – У США запатентовано телефон із набірним диском;

1925 – Засновано Канівський музей-заповідник "Могила Т. Г. Шевченка" (Шевченківський національний заповідник у м. Каневі);

1941 – Видано декрет про створення райхскомісаріату "Україна" із центром у Рівному;

1941 – Червоною армією, що відступає, підірвано Дніпрогес, в результаті загинуло понад 100 тис. людей;

1968 – СРСР та країни Варшавського пакту вторглися до Чехословаччини для придушення Празького повстання;

1980 – Міністерство зв'язку УРСР віддало розпорядження про глушення радіостанцій "Голос Америки" (США), "Бі-Бі-Сі" (Велика Британія) та "Німецька хвиля" (ФРН);

1991 – Естонія проголосила свою незалежність від СРСР;

1991 – У Києві, Львові пройшли багатолюдні мітинги протесту проти політики так званого Державного комітету з надзвичайного стану;

1991 – Закрито Семипалатинський ядерний полігон;

1996 - Президентом США Біллом Клінтоном встановлено мінімальну заробітну плату в країні - 5,15 доларів за годину;

Церковне свято

Марини-Пимени

Подвійну назву свято отримало на честь двох святих — преподобного Пимена та мученика Марина. Пимен Багатохворобливий народився в 11 столітті, з дитинства був хворою і слабкою дитиною. Він палко благав батька і матір віднести його до Києво-Печерського монастиря. Батьки послухалися і, прийшовши в обитель, стали молитися за одужання сина. Однак сам Пимен просив Господа про інше — про продовження страждань, а також про постриг його в чернецтво. Обряд постриження над ним, за переказами, здійснили ангели, і коли кілька мешканців монастиря вийшли до Пимена, вони знайшли його вже одягненим у чернечі шати.

Преподобний багато років провів у тяжкій хворобі, але одного разу сам зцілив ченця, такого ж немічного, як він. В обмін він узяв із брата слово служити хворим аж до смерті. Однак чернець був лінивий у служінні, і його знову наздогнала хвороба. Тоді Пимен знову вилікував його — з тією самою настановою. За три дні до смерті Пимен одужав і попрощався з усією братією.

Ім'я другого святого, якого вшановували на Русі цього дня, — мученик Марин, який жив за часів римських імператорів Валеріана та Галлієна (3 століття). За переказами, святого стратили язичники, відрубавши йому голову.

Іменини: Олександр, Олексій, Антон, Опанас, Василь, Дмитро, Іван, Митрофан, Михайло, Никанор, Петро, Пимен, Стефан.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА