07:00 27.05.2022

27 травня: Цей день в Україні та в світі

5 хв читати
27 травня: Цей день в Україні та в світі

ДЕНЬ 93 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 93 RUSSIAN AGRESSION

27 травня – Всесвітній день захисту від Сонця та День клейкої стрічки. Ще сьогодні Європейський день сусідів. У Японії відзначають День Військово-морського флоту, у Нігерії – День захисту дітей, а у Франції – Національний день опору.

Православна церква вшановує пам'ять мученика Ісидора Хіоського.

Також у цей день у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії:

1916 - Президент США Вудро Вільсон закликав після Першої світової війни створити Лігу Націй;

1921 - Афганістан оголосив про свою незалежність;

1926 - У штаті Міссурі споруджено пам'ятник Гекльберрі Фінну і Тому Сойєру;

1933 - Прем'єра мультфільму Волта Діснея "Троє поросят";

1937 – У Сан-Франциско урочисто відкрився міст над протокою Золоті Ворота – один із найкрасивіших у світі;

2002 - Музикант Алан Паркер став лицарем і може додавати до свого імені "сер";

2009 – На базі Національного авіаційного університету створено Інститут аеронавігації;

2015 - Прокуратури Швейцарії та США заарештували 14 функціонерів ФІФА, серед яких 7 вищих посадових осіб - за обвинуваченням у корупції, рекеті, шахрайстві та відмиванні грошей.

Запатентована прозора клейка стрічка – скотч

Скотч - різновид клейкої стрічки на целофановій основі, на одній із сторін якої нанесений клей. Scotch та Scotch Tape – зареєстровані торговельні знаки корпорації 3M.

У 1923 році Річард Дрю влаштувався лаборантом на роботу в американську компанію Minnesota Mining and Manufacturing (зараз 3M), яка займалася виробництвом наждачного паперу, вела дослідницьку діяльність в сфері водонепроникних поверхонь і експериментувала з целофаном.

У 1925 році компанія тестувала в магазинах і автосервісах свою нову шкірку Wetordry, і Річарду було доручено стежити за цим процесом. Якось у майстерні він помітив, що під час фарбування кузовів у місці, де поверхню фарбували двома або більшою кількістю кольорів, розділові лінії виходили неакуратними. Майстрам це не подобалось, і Дрю пообіцяв щось придумати.

За деякий час Річард приніс маляру клейку стрічку завширшки 2 дюйми (5 см) із пластиром на кожному краю. Але під час перевірки стрічка скрутилася. На процес її удосконалення знадобилося ще близько 5 років — і лише в 1930 році перший рулончик целофанової стрічки успішно пройшов випробування.

27 травня 1930 року Річард Дрю запатентував свій винахід. Перший у світі скотч був зроблений з каучуку, олій і смол на целофановій основі. Він був водонепроникним і протистояв широкому діапазону температур. Спочатку використовувався для пакування обгортки для їжі. Однак у роки Великої депресії люди самі вигадали безліч інших способів застосування скотчу на роботі і вдома: від заклеювання пакетів із одягом до зберігання розбитих яєць.

У 1932 Джон Борден удосконалив скотч, додавши вбудоване лезо для обрізки, що істотно полегшило використання стрічки. У наступні роки відбулись деякі інші удосконалення, а також розширення асортименту. Сьогодні існує понад 900 найменувань скотчу.

Європейський день сусідів

У 2000 році в Парижі було засновано нове свято - Європейський День сусідів, який відзначається щорічно в одну з п'ятниць травня.

Засновником заходу є француз Атанас Перифан, який ще у 1990 році з друзями створив асоціацію "Paris d'Amis" у 17-му окрузі Парижа з метою зміцнення соціальних зв'язків та мобілізації людей для боротьби з ізоляцією. Учасники асоціації збирали речі та кошти для сусідів, які опинилися у важкій життєвій ситуації, допомагали людям із пошуком роботи.

Перше свято — День сусідів — асоціація провела ще 1999 року для мешканців свого, 17-го округу, у ньому взяли участь понад 10 тисяч мешканців із 800 будинків. Вже наступного року святкування Дня набуло національного масштабу, а з 2003 року — європейського, коли до Франції приєдналася й Бельгія. До 2019 року свято залучило вже понад 1450 партнерів у понад 50 країнах-учасницях, а кількість мешканців, що беруть участь у святі, перевищила 30 мільйонів людей.

Організатори свята переконані, що відзначати День сусідів дуже просто — треба завчасно сповістити всіх сусідів, зібратися в якомусь зручному для всіх місці, бажано за одним великим столом, влаштувавши загальне застілля. Важливо, щоб кожен учасник свята приніс частування виготовлені власноруч і гарний настрій.

Всесвітній день захисту від Сонця

27 травня відзначають День захисту від Сонця.

Зазвичай ми використовуємо для захисту шкіри та очей від пошкодження ультрафіолетовими променями сонцезахисні екрани.

Сонцезахисний крем і крем від засмаги - це не те саме, хоча багато людей використовують ці слова, не замислюючись про визначення. Насправді це дві абсолютно різні форми захисту від сонця.

Сонцезахисний крем є найчастіше використовуваним типом захисту від сонця. Він фільтрує або екранує сонячні УФ промені. Він затримує більшість променів, але пропускає деякі. Його також можна назвати хімічним сонцезахисним кремом.

Крем від засмаги відбиває сонячне проміння від шкіри. Він блокує промені від проникнення крізь шкіру. Його можна назвати фізичним сонцезахисним кремом.

Церковне свято

27 травня вшановують пам'ять Мученика Ісидора. Святий жив у III столітті на острові Хіос, родом був з Олександрії. Імператор Децій (249-251) у перший рік свого правління видав указ про перепис усіх здатних служити у військах Римської імперії. Святого Ісидора забрали до полку воєначальника Нумерія.

Там Ісидор відмовився підкорятися імператорському наказу поклонятися язичницьким богам. За це його затримали та стратили.

Після страти тіло мученика було кинуто без поховання, але друг святого, таємний християнин Амоній, поховав його. Пізніше і сам Амоній прийняв мученицьку кончину в місті Кізіку.

Мощі Ісидора були перенесені до Константинополя. Нині вони знаходяться у храмі святої Ірини.

Іменини: Максим, Петро, Микита, Василь, Марія, Іван.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА