Інтерфакс-Україна
17:11 17.03.2022

"Джерело нейтронів" у ХФТІ знеструмлено, відновлювальні роботи ускладнені через бойові дії та небезпеку нових бомбардувань - ДІЯРУ

1 хв читати
"Джерело нейтронів" у ХФТІ знеструмлено, відновлювальні роботи ускладнені через бойові дії та небезпеку нових бомбардувань - ДІЯРУ

Станом на 17 березня ядерна пускова установка (ЯПУ) "Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів", розташована на майданчику Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" (ННЦ ХФТІ), знеструмлена, персонал вживає заходів щодо усунення наслідків бойових дій.

"Зовнішнє електропостачання ЯПУ "Джерело нейтронів" відсутнє; радіаційна обстановка на майданчику в межах норми; персонал продовжує впровадження заходів з усунення наслідків останніх бойових дій та підтримання у працездатному стані обладнання ядерної установки. Водночас відновлювальні роботи ускладнені через ведення бойових дій та небезпеку нових бомбардувань", - повідомляє Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ).

У ДІЯРУ звертають увагу, що ЯПУ "Джерело нейтронів", як і будь-яка інша ядерна установка, не розрахована на експлуатацію в умовах бойових дій.

"Продовження її бомбардування може призвести до тяжких радіаційних наслідків із забрудненням прилеглих територій", - зазначають у ДІЯРУ.

Як повідомлялося, з 24 лютого цього ЯПУ "Джерело нейтронів" переведено в глибокий підкритичний стан.

Увечері 10 березня внаслідок російського бомбардування були пошкоджені лінії електропостачання, що змусило припинити електроживлення ЯПУ "Джерело нейтронів".

ОСТАННЄ

Заступник Рубіо різко розкритикував країни ЄС після зустрічі в НАТО, а Маск закликав розпустити Євросоюз

Нічний обстріл РФ змусив три АЕС України зменшити потужність, а ЗАЕС на 30 хв втратила зв’язок з мережею – МАГАТЕ

Окупанти атакували дроном цивільне авто в Сумській області, поранено двох чоловіків

Кіберкорпус ГУР атакував провідну логістичну компанію РФ до Дня ЗСУ - джерела

Генштаб ЗСУ: Уражено Рязанський НПЗ в РФ та завод з виготовлення корпусів для снарядів в окупованому Алчевську

Шмигаль: Майже 500 капеланів від 13 релігійних організацій проповідують українським воїнам

Зеленський: Сьогодні найкращим подарунком для всієї України був би справедливий мир

Стрічка про ССО "Етос. Тінь вовка" вийшла на екрани в День ЗСУ

Зеленський підтвердив візит до Лондона у понеділок

"Укрзалізниця" відновила рух поїздів через Фастів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА