Інтерфакс-Україна
12:12 17.02.2021

Рада підтримала в першому читанні законопроект про заочне засудження - 299 голосів "за"

2 хв читати
Рада підтримала в першому читанні законопроект про заочне засудження - 299 голосів "за"

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку зі здійсненням спеціального досудового розслідування.

За відповідний законопроект №2164 на засіданні в середу проголосували 299 народних депутатів.

Законопроект пропонує внести зміни до Кримінального процесуального кодексу та визначити, що підставами для оголошення в розшук підозрюваного є підстави, "коли місце перебування підозрюваного невідоме, і коли підозрюваний ухиляється від явки на виклик слідчого, прокурора, слідчого судді або суду за умови його належного повідомлення про такий виклик, і існують обґрунтовані підстави вважати, що він виїхав і/або перебуває в іншій країні або на тимчасово окупованих територіях України".

"Для того, щоб зараз заочно засудити людину - всіх тих, хто наразі перебуває в Росії, на окупованих територіях, "беркутівців", які втекли, потрібно людину оголосити в міждержавний або міжнародний розшук. У міждержавний ми не можемо оголосити, оскільки це тільки у країнах СНД. Росія нам говорить, що: ми не видамо цю людину, оскільки це не відповідає державним інтересам Російської Федерації. Тому ми повинні мати інструмент, щоб зараз тих людей, котрі перебувають у Росії та на непідконтрольних територіях, які все-таки де-юре належать Україні, оголосити в розшук і заочно засудити", - сказала член комітету з питань правоохоронної діяльності Олександра Устінова (фракція "Голос") під час обговорення законопроекту.

ОСТАННЄ

Поліція повернула до зоокуточка левицю, що втекла з вольєра в Хмельницькому

Масштабна історична українсько-польська конференція відбудеться в травні 2026р - голова УІНП

Графіки обмеження електроенергії у неділю продовжують діяти цілодобово

Зеленський: РФ знову провалила встановлені Путіним терміни захоплення Покровська та Купʼянська

Хор "Гомін" не братиме участь у концерті "Кварталу 95" - співдиректор Львівського органного залу

Умєров: Узгоджено активізацію переговорів про звільнення 1 200 українських полонених

Зеленський провів нараду з Федоровим щодо подальшої цифровізації державних послуг

Ми боремося за європейський вибір України – Ахметов привітав з 25 річчям SCM, яка до ювілею оновила айдентику

Росіяни ймовірно розстріляли двох українських військових на околицях Затишшя — Лубінець

Троє загиблих і шестеро поранених через чергові обстріли Херсонщини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА