НСЗУ не впливає на рівень зарплат медиків, питання фінансової мотивації - в компетенції керівників медзакладів - НСЗУ
Національна служба здоров'я України (НСЗУ) не має жодного впливу на розмір зарплат медичних працівників у медзакладах, що уклали контракт з НСЗУ, питання фінансової мотивації та рівня зарплати перебувають у компетенції керівників цих медзакладів.
"НСЗУ не має жодного впливу на розміри зарплат у лікарнях, а оплачує надані медичні послуги, згідно зі звітами про їх надання і договором. Фінансова мотивація цілком у компетенції керівників медзакладів. І від стратегії розвитку, яку вони оберуть, і спроможності скласти реальний фінансовий план і виконати його залежить успішність лікарні та зарплати працівників", - повідомляє НСЗУ у своєму прес-релізі.
У НСЗУ зазначають, що в деяких медзакладах "завдяки реформі виплати медзакладам зросли вп'ятеро, але зарплати залишилися на рівні, нижчому за середній для цього регіону".
Служба також відзначає випадки, коли медзаклад "тримає на депозиті значні суми, тоді як працівники й далі отримують невисокі зарплати".
Залишок коштів на своєму рахунку розміром понад 1 млн грн нині мають 1263 медзаклади, що становить близько 57% від загальної кількості тих, хто уклав договір із НСЗУ.
Як повідомлялося, міністр охорони здоров'я Максим Степанов у понеділок заявив, що Кабінет Міністрів не передбачив підвищення зарплати медикам у проекті держбюджету на 2021 рік, поданому на розгляд Верховної Ради Мінохорони здоров'я.
Бюджетний запит, поданий МОЗ на 2021 рік, передбачає, що зарплата лікаря наступного року має становити 23 тис. грн, середнього медперсоналу - 17 тис. грн, молодшого медперсоналу - 12 тис. грн.