13:34 07.03.2020

ЄС закликав Росію співпрацювати зі слідством у справі про збитий над Україною пасажирським літаком

3 хв читати
ЄС закликав Росію співпрацювати зі слідством у справі про збитий над Україною пасажирським літаком

Високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель у зв'язку з процесом у справі про збитий над Україною Boeing 777-200ER авіакомпанії Malaysia Airlines 17 липня 2014 закликав Росію від імені Євросоюзу співпрацювати зі слідством.

"Оскільки кримінальне розслідування Спільної слідчої групи (ССГ) триває, ЄС закликає всі держави, зокрема Російську Федерацію, повною мірою співпрацювати зі слідством відповідно до Резолюції 2166 РБ ООН", - йдеться в комюніке глави дипломатії Євросоюзу, поширеному в суботу в Брюсселі.

У документі нагадується, що трагедія рейсу MH17 призвела до загибелі 298 цивільних осіб 17 різних національностей.

"Початок кримінального процесу 9 березня знаменує собою важливу віху на шляху до встановлення істини і досягнення справедливості для жертв рейсу MH17 і їхніх найближчих родичів, а також притягнення до відповідальності осіб, винних у знищенні рейсу MH17", - зазначив Боррель.

Він підтвердив впевненість Євросоюзу в незалежності та професіоналізмі юридичних процедур.

9 березня в Гаазі в судовому комплексі "Схіпхол" розпочнеться судовий процес у справі про катастрофу на Донбасі влітку 2014 року малайзійського Boeing -777. Як повідомлялося, під час першого засідання виступлять 13 свідків, особи яких тримають у секреті.

Водночас, як передав кореспондент "Інтерфакс-Україна", суд ще не знає, скільки свідків виступлять на судовому процесі в Нідерландах у справі про катастрофу в Донбасі малайзійського літака. Про це в інтерв'ю агентству повідомила відповідальна за роботу зі ЗМІ під час процесу по МН17 суддя Йоланде Вейннобел (Yolande Wijnnobel).

Як повідомлялося, малайзійський Boeing, що летів з Амстердама до Куала-Лумпур рейсом MH17, був збитий 17 липня 2014 року в небі на сході України. На його борту перебували 298 людей, усі вони загинули. З них 192 піддані Нідерландів (один мав і громадянство США), 44 громадянина Малайзії, з них 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії, 10 – Великої Британії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії.

Розслідування встановило, що лайнер був збитий з не підконтрольної уряду України території ракетою "Бук".

На прес-конференції 19 червня минулого року голова Національної прокуратури Королівства Нідерланди Фред Вестербеке заявив, що "чотирьох осіб підозрюють у тому, що вони співпрацювали в липні 2014 року, що призвело до того, що було збито пасажирський літак", згадавши Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського, Олега Пулатова, громадян РФ, та Леоніда Харченка, громадянина України.

Їм висувають обвинувачення у вбивстві, оскільки вони "навмисне піддали літак небезпеці". Згідно з висновками прокуратури, вони надали "командиру(ам) і екіпажу" ракети "Бук", телефони й інформацію про точне місце для запуску ракети. Крім того, підозрювані контролювали транспорт і брали участь у приховуванні "Бука" й екіпажу.

"Ніхто з них не натиснув кнопку сам, але вони тісно співпрацювали з метою доставки озброєння, і тому їх можна вважати підозрюваними в тому, що вони причетні до збиття МН17", - сказав він.

Вестербеке зазначив, що, згідно з кримінальним законодавством Нідерландів, якщо навіть людина не була присутня під час скоєння злочину, але була причетна до нього, вона також є винною.

Крім того, прокурор знову заявив, що слідство встановило "участь Російської Федерації, коли йдеться про те, що МН17 був збитий, тому що вони надали зенітну установку, яку було використано, щоб збити МН17". "Ми маємо всі матеріали, які це підтверджують", - наголосив він.

Зокрема, слідство стверджує, що ракетна установка, з якої було збито авіалайнер, перебувала в користуванні 53-ї зенітно-ракетної бригади РФ, яка дислокується в Курську.

Пізніше стало відомо, що найімовірніше Олег Пулатов буде представлений у суді двома адвокатами з Нідерландів. Стосовно інших такої інформації немає.

Росія відкидає свою причетність до загибелі лайнера.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА