Інтерфакс-Україна
14:57 30.11.2016

УБРР пішов "з молотка" китайської товарної біржі BOCE за стартовою ціною

2 хв читати
УБРР пішов "з молотка" китайської товарної біржі BOCE за стартовою ціною

Державний пакет акцій Українського банку реконструкції і розвитку (УБРР, Київ) був проданий на аукціоні в середу китайської товарної біржі Bohai Commodity Exchange (BOCE) за стартовою ціною - 82,827 млн грн, повідомляється на веб-сайті Фонду державного майна (ФДМ).

За даними Фонду, BOCE є найбільшою в Китаї спотовою товарною біржею, засновниками якої виступають китайські громадяни, кілька державних компаній, а також муніципалітет провінції Тянцзіні. Біржа заснована в 2009 році. Її річний обіг становить близько $1 трлн.

На аукціон були виставлені 235,986 тис. акцій банку (99,9945%) загальною номінальною вартістю 117,993 млн грн. Як повідомив ведучий аукціону, ФДМ отримав лише одну заявку на участь в аукціоні, тому зазначений пакет цінних паперів може бути продано такому претенденту за запропонованою ним ціною, але не нижче від стартової.

У результаті торги минули без інтриги, BOCE вирішила не піднімати ціну пропозиції вище стартової.

Ключовою вимогою до переможця аукціону є поповнення капіталу банку на 2,5 млн грн до 120 млн грн, щоб він міг відповідати вимогам Національного банку України (НБУ).

"Ми раді прийняти участь у розвитку українського фінансового ринку шляхом об'єднання міжнародних стандартів з українськими традиціями. Спеціалізація банку буде спрямована на проведення розрахункових операцій між українсько-китайськими клієнтами", - прокоментував підсумки конкурсу голова правління, генеральний директор BOCE Ян Дун Шенг під час прес-конференції за підсумками аукціону.

Крім того, додав він, BOCE через УБРР має намір ознайомити китайських інвесторів з найбільш цікавими об'єктами приватизації в Україні.

Фонд держмайна сподівається, що НБУ в найкоротші терміни надасть необхідні дозволи для входження китайського інвестора в капітал банку з метою розвитку діяльності в Україні.

УБРР був заснований в 2004 році для розвитку як корпоративного, так і малого та середнього бізнесу шляхом середньо - та довгострокового кредитування. Його власником спочатку була Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, потім – Державна інвестиційна компанія. У 2013 році банк було передано Мінфіну, а уряд Миколи Азарова передбачав створити на його основі Банк розвитку.

УБРР на початок жовтня 2016 року обіймав 100-е місце серед 100 діючих українських банків за розміром активів – 118,721 млн грн.

Перший аукціон з продажу цього пакета акцій був запланований на 22 квітня зі стартовою ціною 118,902 млн грн. Однак аукціон не відбувся у зв'язку з відсутністю покупців.

ОСТАННЄ

В Чернігові завершений розбір завалів на місці удару дрона по 5-поверхівці, постраждала 1 жінка – ДСНС

РФ вже майже тиждень веде війну після перемовин у Джидді, потрібно ще більше активізувати дипломатію – Зеленський

Канада зацікавлена у військово-промисловій та оборонній співпраці – Зеленський за підсумками розмови з новим прем'єром Канади

Перші кроки щодо гарантій безпеки здійснюються, готується зустріч у Британії – Зеленський

Нова зустріч у форматі "Рамштайн" відбудеться в Брюселі – Зеленський

РФ вже майже тиждень веде війну після перемовин у Джидді, потрібно ще більше активізувати дипломатію

Обмеження енергопостачання планується 17 березня для промисловості та бізнесу протягом дня

Окупанти втратили понад 100 тис. осіб з початку року, повідомив Сирський

МЗС Туреччини нагадало про незаконність анексії Криму у річницю незаконного "референдуму"

Внаслідок ворожих обстрілів Харківщини постраждали 4 мирних мешканці - ОВА

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА