Інтерфакс-Україна
14:19 20.04.2016

Уряд України схвалив внесення 40 млн грн до фонду завершення будівництва СВЯП-2

2 хв читати
Уряд України схвалив внесення 40 млн грн до фонду завершення будівництва СВЯП-2

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу схвалив внесення 40 млн грн у фонд завершення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак пояснив, що для завершення будівництва СВЯП-2 необхідно EUR105 млн, і питання збору цих коштів буде винесено на конференцію донорів 25 квітня в Києві.

Міністр зазначив, що Україна попросить у донорів внести на Рахунок ядерної безпеки додаткові кошти, однак для цього має профінансувати додатковий внесок і зі свого боку.

За словами О. Семерака, загальний внесок України до завершення будівництва СВЯП-2 становитиме EUR5млн і закликав Кабмін проголосувати за внесення частини суми у розмірі EUR1,5 млн або 40 млн грн.

Міністр також повідомив, що 26 квітня заплановано підписати з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), який є адміністратором Рахунку ядерної безпеки, угоду про внесення банком EUR40 млн EUR105 млн, необхідних для завершення будівництва СВЯП-2.

Як повідомлялося, Міжнародна конференція зі збору коштів на Рахунок ядерної безпеки для реалізації в повному обсязі проекту будівництва СВЯП-2 на Чорнобильській АЕС відбудеться в Києві 25-26 квітня. Співголовами на конференції будуть Україна та Японія (як країна, що головує у "Великій сімці"), а до участі в ній запрошено понад 20 країн.

Проект СВЯП-2 фінансується з Рахунку ядерної безпеки. Будівництво здійснюється американською компанією Holtec і, в відповідності з запланованими термінами, має завершитися восени 2016 року.

У липні минулого року колишній віце-прем'єром Валерій Вощевський заявляв, що проект СВЯП-2 необхідно залучити ще EUR70 млн За його словами, первісна вартість проекту становила EUR275 млн, однак у підсумку становила EUR320 млн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Голосіївському районі Києва в багатоповерхівці вибухнула газова суміш, постраждала людина – ДСНС

Тимошенко підтвердила обшуки в офісі "Батьківщини", відкинула "всі абсурдні звинувачення" і заявила про політичне замовлення проти неї

В Офісі президента обговорили з польською делегацією ініціативу SAFE та взаємовигідні оборонні проєкти

Захисники України в ніч на 14 січня знищили або подавили 90 зі 116 засобів повітряного нападу росіян

Сили безпілотних систем уразили за добу 1247 ворожих цілей

Генштаб зафіксував впродовж доби 171 бойове зіткнення

Енергопостачання та опалення в Кривому Розі після масованої нічної атаки ворожих БпЛА відновлено

Двом громадянам України у Німеччині пред'явили звинувачення у намірі здійснити диверсію за наказом спецслужб РФ

Окупанти втратили впродовж доби 990 військовослужбовців - Генштаб

14 січня: Яке сьогодні свято, все про цей день

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА