Інтерфакс-Україна
18:16 05.04.2016

Директора Бібліотеки української літератури в Москві офіційно обвинувачено в розтраті

2 хв читати
Директора Бібліотеки української літератури в Москві офіційно обвинувачено в розтраті

Слідство пред'явило директору Бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шаріній нове обвинувачення за статтею "розтрата".

"Сьогодні Шаріній офіційно пред'явили обвинувачення за ч. 4 ст. 160 КК РФ (розтрата). За версією слідства, Н.Шаріна в період, коли її звинувачували у першій бібліотечній справі (2011-2013 роки), витрачала на свій захист кошти, призначені для виплати зарплати юристам бібліотеки", - повідомив "Інтерфаксу" у вівторок адвокат фігурантки Іван Павлов.

28 жовтня 2015 року в Бібліотеці української літератури відбулися обшуки, а потім її директора, 58-річну Н.Шаріну затримали. Стосовно неї було порушено кримінальну справу за статтею 282 КК РФ (розпалювання національної ненависті та ворожнечі, а також приниження людської гідності).

Фігурантка своєї провини не визнає.

Приводом для порушення справи, згідно із заявами Слідчого комітету, стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання українського націоналіста Дмитра Корчинського, яке було визнано судом екстремістським матеріалом і заборонено до використання.

Кримінальну справу стосовно Н.Шаріної було передано в управління з розслідування особливо важливих справ міста ГСУ СКР по Москві.

30 жовтня Таганський суд Москви санкціонував за клопотанням слідства домашній арешт Н.Шаріної до 27 грудня. У грудні суд продовжив запобіжний захід Н.Шаріній до 28 січня, потім - до 28 квітня.

Президент РФ Володимир Путін під час президентської держради з питань культури і мистецтва, яка відбулася в грудні, пообіцяв з'ясувати ситуацію з директором української бібліотеки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Голосіївському районі Києва в багатоповерхівці вибухнула газова суміш, постраждала людина – ДСНС

Тимошенко підтвердила обшуки в офісі "Батьківщини", відкинула "всі абсурдні звинувачення" і заявила про політичне замовлення проти неї

В Офісі президента обговорили з польською делегацією ініціативу SAFE та взаємовигідні оборонні проєкти

Захисники України в ніч на 14 січня знищили або подавили 90 зі 116 засобів повітряного нападу росіян

Сили безпілотних систем уразили за добу 1247 ворожих цілей

Генштаб зафіксував впродовж доби 171 бойове зіткнення

Енергопостачання та опалення в Кривому Розі після масованої нічної атаки ворожих БпЛА відновлено

Двом громадянам України у Німеччині пред'явили звинувачення у намірі здійснити диверсію за наказом спецслужб РФ

Окупанти втратили впродовж доби 990 військовослужбовців - Генштаб

14 січня: Яке сьогодні свято, все про цей день

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА