12:14 10.10.2015

Кабмін врегулював проведення вакцинації від поліомієліту – Квіташвілі

3 хв читати
Кабмін врегулював проведення вакцинації від поліомієліту – Квіташвілі

Кабінет Міністрів врегулював проведення триетапної вакцинації від поліомієліту, повідомив міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі.

"Учора ввечері була зустріч з прем'єром, там було дано чітку вказівку і був лист президента України. На підставі цього МОЗ підписав лист про план дій. І оскільки вакцини вже в регіонах, вже можемо видавати інструкцію по вакцинації. Це дуже важливо, щоб поліомієліт більше не з'являвся в нашому житті. Всі вакцини доставлені по регіонах", - сказав він на брифінгу в п'ятницю.

Міністр зазначив, що затримка з початком вакцинації була обумовлена, зокрема, обґрунтованими сумнівами в якості вакцини, яка надійшла в Україну від канадського уряду в травні.

"Вакцинація не проводилась не через те, що не було вакцини. Питання до якості вакцин, які в Україні абсолютно необґрунтовані, вплинули на несвоєчасність реакції на спалах поліо. Питання якості вакцини були порушені на підставі публікації в незрозумілому інтернет-виданні", - сказав він.

При цьому, за словами представників міжнародних організацій, зокрема, USAID та UNICEF, спалах поліомієліту в Україні може значно обмежити можливості перебування українців за кордоном, скоротити турпотоки, а також позначитися на зовнішньоторговельних зв'язках України.

"Може бути таке, що кожному українському туристу потрібно буде брати довідку про щеплення для відвідування інших країн", - сказала координатор агентства США з міжнародного розвитку USAID Еллін Огден.

Як повідомлялося, О. Квіташвілі в п'ятницю, виступаючи у Верховній Раді, запевнив, що вакцинація від поліомієліту розпочнеться з наступного тижня.

Другу партію живої оральної вакцини проти поліомієліту (ОПВ) виробництва компанії "Санофі Пастер" (Франція) у кількості 2,2 млн доз, надано Україні як гуманітарну допомогу від ЮНІСЕФ, 24 вересня надійшла на склади державного підприємства "Укрвакцина" Міністерства охорони здоров'я України. Ця партія є залишком від загального обсягу гуманітарної допомоги, який становить 1,1 млн доз інактивованої (ІПВ) і 3,7 млн доз живої (ОПВ) вакцини проти поліомієліту, який дозволить прищепити понад 3 млн дітей.

Перша партія гуманітарної допомоги надійшла до України в травні поточного року, проте в експертному співтоваристві виникли сумніви щодо можливості її використання у зв'язку з неоднозначним трактуванням дотримання температурного режиму при її транспортуванні.

Водночас, МОЗ отримав на своє звернення офіційного листа від компанії-виробника оральної полівакцини (ОПВ) для профілактики поліомієліту "Санофі Пастер" (Франція), наданої Україні як гуманітарну допомогу, в якому повідомляється про умови транспортування та зберігання вакцини.

Як повідомляє прес-служба відомства, у листі зазначено, що вакцина ОПВ має зберігатися при температурі -20°С протягом терміну придатності (24 місяці). Після розморожування препарат можна зберігати протягом шести місяців в холодильнику (+2/+8°З) протягом 24-місячного терміну придатності. Наразі ця вакцина ОПВ зберігаєтьс на складах державного підприємства "Укрвакцина". 21 вересня комісія МОЗ за участю представників Міністерства внутрішніх справ перевірила дотримання умов "холодового ланцюга" при її зберіганні і зафіксувала відповідним актом, вакцина транспортувалася зі складу виробника на склади "Укрвакцини" з дотриманням умов "холодового ланцюга" та, враховуючи показники термодатчиків, порушення цих умов не зареєстровано.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Війська РФ за минулий день обстріляли 10 громад Сумської області

Мелоні підтвердила прихильність Італії організації у Швейцарії Глобального саміту миру в Україні

МЗС рекомендує громадянам України уникати відвідування місць масового скупчення людей у Тбілісі

Уряд продовжив на 1 місяць термін дії відстрочки від призову співробітникам "Укрзалізниці"

Затримано керівника ДП "Адміністрації річкових портів", якого підозрюють в одержанні хабаря за дозвіл влаштувати місця для відпочинку на причалах

Єрмак і Сіято обговорили ключові питання українсько-угорських відносин

У Бородянці Київської області "зникли" 20 млн грн на відновлення - Держаудитслужба

Ворог завдав два ракетних і 65 авіаударів, обстріляв понад 110 населених пунктів

Українська авіація завдала ударів по 13 районах зосередження особового складу ворога - Генштаб ЗСУ

За добу на фронті відбулося 97 бойових зіткнень, ЗСУ відбили 28 атак на авдіївському напрямку - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА