14:16 24.09.2015

Третина населення України не тримає заощаджень у комерційних банках - дослідження

2 хв читати

Третина населення України не тримає заощаджень у комерційних банках, повідомила провідний менеджер досліджень компанії Inmild Катерина Загривенко на "круглому столі" в Києві в четвер, презентуючи результати опитування, проведеного компанією з метою оцінки рівня знань українських споживачів про систему гарантування вкладів фізичних осіб за замовленням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) за підтримки програми фінансового розвитку USAID.

Згідно з результатами опитування, тільки 11% респондентів тримає у банках велику частину заощаджень, 7% - половину заощаджень, тоді як 49% - їх незначну частину.

Як показали результати опитування, рівень обізнаності громадян про суму гарантованого відшкодування за вкладом зріс у 2015 році до 40% з 7% у 2010 році.

Як зазначають у компанії, під час відкриття банківського рахунку споживачі передусім звертають увагу на репутацію банку (75%). Крім того, високий рівень уваги приділяється банківському договору - 60% опитаних уважно його читають. При цьому тільки 29% респондентів обирають банк на підставі високої процентної ставки за депозитом.

Як повідомив під час "круглого столу" заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик, нині розробляється комплексна довгострокова стратегія фінансової освіти і підвищення рівня фінансової обізнаності населення.

"Ця справа загальнонаціональна (підготовка комплексної стратегії фінансової освіти - ІФ), там мають бути залучені всі, кого це стосується, - державні інститути, професійні учасники ринку (банки і небанківські фінустанови) та громадськість", - сказав А.Оленчик.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА