Інтерфакс-Україна
09:27 16.06.2014

Начальника управління Генштабу Шутова відсторонено через збитий поблизу Луганська літак Іл-76 - Коваль

2 хв читати
Начальника управління Генштабу Шутова відсторонено через збитий поблизу Луганська літак Іл-76 - Коваль

Начальника головного оперативного управління Генштабу Збройних сил України, генерал-майора Олександра Шутова не звільнено, а відсторонено від виконання обов'язків, як і деяких інших військовослужбовців, на час розслідування трагедії зі збитим літаком Іл-76 у Луганську, заявив в. о. міністра оборони Михайло Коваль.

"Нині проводиться розслідування щодо трагедії, що сталася... і на час проведення розслідування серед інших і генерала Шутова відсторонено від виконання обов'язків", - повідомив М.Коваль в інтерв'ю "ТСН" у неділю, 15 червня.

Він зазначив, що бойовики планували не просто підбити літак, а саме знищити його. "Три літаки були тієї ночі в небі. Терористи навмисно на знищення здійснили обстріл другого літака. Я так говорю, тому що було випущено дві ракети, а цей літак навіть під час влучення ракет у двигуни міг здійснити аварійну посадку на аеродромі. Після влучення двох ракет ще було для гарантії випущено дужу довгу чергу з великокаліберного кулемета 12,7 - чи то ДШК, чи то "Утес". І стріляли бронебійно-запальними патронами. Вибух припав на крила літака, де був авіаційний гас, і літак упав на землю", - розповів М.Коваль.

В. о. глави Міноборони наголосив, що військове керівництво знало про те, що навколо аеропорту Луганська можуть бути терористи, і завчасно здійснювалася зачистка цієї зони. "Літак був на досить великій висоті і заходив на глісаду (траєкторія посадки - ІФ). Те, що сталося (обстріл - ІФ) було на відстані 7-8 км від аеропорту, де фактично не було можливості в цій ситуації контролювати (наявність бойовиків - ІФ)", - пояснив М.Коваль.

Він спростував інформацію про те, що військове командування начебто знало про плани бойовиків обстріляти Іл-76. "У нас щодня, щосекунди йде перевірена інформація від людей та органів, з якими ми взаємодіємо. І такої інформації не було. Якщо є небезпека, ми негайно на неї реагуємо", - запевнив в. о. міністра.

М.Коваль також повідомив, що група нападників пересувалися на позашляховику.

Як повідомлялося, в ніч на суботу пострілом із зенітного ракетного комплексу було збито військово-транспортний літак Повітряних сил ЗС України Іл-76 під час заходження на посадку на аеродром у Луганську. На борту Іл-76 перебували 40 українських військовослужбовців та дев’ятеро членів екіпажу. Усі вони загинули.

Президент України Петро Порошенко оголосив 15 червня днем жалоби в Україні.

Керівник самопроголошеної "Луганської народної республіки" Валерій Болотов заявив, що літак збили представники цієї організації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Генштаб зафіксував впродовж доби 167 бойових зіткнень

Окупанти втратили впродовж доби 1240 військовослужбовців - Генштаб

5 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

В Офісі Президента прокоментували повідомлення ірландських ЗМІ про дрони, які нібито намагалися перешкодити посадці літака Зеленського

Прем'єр-міністр Бельгії назвав три умови використання активів РФ на користь України

59% українців покладають відповідальність за корупційний скандал в енергетиці на уряд та президента – опитування

Заправкам "Лукойлу" за межами Росії продовжили до квітня ліцензію на функціонування без санкцій

Прем'єр-міністр Бельгії і канцлер Німеччини проведуть у п'ятницю термінову зустріч щодо плану використання заморожених російських активів - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 154 ворожі атаки - Генштаб

Рішення щодо нового керівника Офісу Президента буде ухвалено найближчим часом – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА