Дедалі більше українських військовослужбовців хворіють на "дитячі захворювання" - МОЗ
Більше половини солдатів строкової служби приходять в армію нещепленими від "дитячих інфекцій", якими потім хворіють під час служби, констатують у Міністерстві охорони здоров'я України.
"Понад 50% юнаків перед тим, як відправитися в армію, не були щеплені", - повідомила міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова під час відкритої лекції в середу в Києві.
За її словами, останнім часом збільшилася кількість нещеплених юнаків призовного віку, які йдуть в армію. "Уявіть собі, з якого періоду в Україні, яка має понад 20 років Незалежності, так сталося, що негативне ставлення до щеплень призводить до таких наслідків", - додала вона.
За даними МОЗ, близько 10% військових-строковиків під час служби в армії хворіють на такі захворювання, як епідпаратіт, кір та краснуха. При цьому Р.Богатирьова наголосила, що в дорослому віці ці захворювання протікають в набагато важчій формі, ніж у дитинстві. Дані міністерства свідчать, що близько половини молодих людей хворіють на вітряну віспу в армії.
"Спостерігається стійка тенденція до захворюваності на вітрянку серед військовослужбовців", - сказала міністр, а також додала: "Захворюваність на вітрянку серед військовослужбовців строкової служби вища порівняно з цивільним населенням".
При цьому Р.Богатирьова звернула увагу, що вітряна віспа - одна з найбільш небезпечних інфекцій в дорослому віці, оскільки легко поширюється і важко протікає.
За словами голови МОЗ, летальність у дорослих в 20-25 разів вища порівняно з раннім дитячим віком.
Водночас вона зазначила, що вакцинація проти вітряної віспи не входить до календаря щеплень на відміну від багатьох країн світу.
За словами Р.Богатирьової, в Україні також спостерігається "дорослішання" вітрянки.