Києву вдасться переконати Москву знизити ціну на газ, упевнений посол України в РФ
Посол України в Росії Володимир Єльченко впевнений, що українській стороні вдасться переконати російських партнерів знизити ціну на газ.
"Українська сторона послідовно і аргументовано обстоює свою незмінну позицію щодо необхідності перегляду наявної ціни на російський газ ... Ми взаємозалежні з багатьох питань двосторонньої співпраці, і впевнені, що нам вдасться все-таки переконати наших російських партнерів знизити ціну на блакитне паливо", - сказав посол в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
В.Єльченко зазначив, що на сьогоднішній день Україна дотримується умов чинного контракту, вчасно і в повному обсязі сплачуючи наданий російський газ. "Незважаючи на те, що Росія здійснює реальні кроки з диверсифікації маршрутів постачання газу на європейські ринки за межами території України, наша держава залишається головним і, основне, - надійним транзитним партнером як для Росії, так і країн-споживачів блакитного палива", - зазначив дипломат .
В.Єльченко нагадав, що Київ шукає альтернативу російському газу і намагається скоротити його споживання. "Тривають переговори з країнами Європейського Союзу щодо можливих реверсних постачань газу до України, заплановано спорудження на Чорноморському узбережжі LNG-термінала для отримання зрідженого газу", - розповів дипломат.
Крім того, за його словами, вживаються заходи для зменшення споживання газу на внутрішньому ринку країни. "Для реалізації цих задумів вже досягнуто домовленість з Китаєм з приводу отримання інвестицій у розмірі $3,6 млрд, створюються необхідні умови для розробки іноземними компаніями вітчизняних родовищ вуглеводню", - сказав В.Єльченко.
Він також додав, що Київ розуміє тривалість і фінансову затратність цього процесу. "Однак, якщо ми найближчим часом не переконаємо наших російських партнерів переглянути цінову політику на газ для України, ми змушені будемо активно продовжувати пошук альтернативних енергоносіїв", - резюмував дипломат.