Іран, можливо, через два тижні буде здатний виробляти ядерну зброю
Іран дедалі ближче до можливості отримати матеріали для виготовлення ядерної зброї, наразі це питання лише кількох тижнів, заявив у п'ятницю держсекретар США Ентоні Блінкен.
"Оскільки ядерну угоду відкинули, йдеться не про рік до отримання Іраном потужностей із виробництва матеріалів для ядерної зброї, а, можливо, про один - два тижні", - заявив Блінкен на форумі з питань безпеки в Аспені (штат Колорадо).
Він наголосив, що США не дозволять Ірану отримати ядерну зброю, зазначивши при цьому, що Вашингтон вважає за краще вирішувати це питання дипломатичним шляхом.
Блінкен додав, що хоч Іран і не виробив поки що ядерну зброю, США необхідно чинити на Тегеран тиск, щоб той "пригальмував" із цим.
"У разі, якщо Іран серйозно налаштований на взаємодію, нам потрібна реальна відмова від його робіт за ядерною програмою", - сказав держсекретар.
У 2015 році "шістка" міжнародних посередників (Велика Британія, Німеччина, Китай, Росія, США, Франція) та Іран підписали Спільний всеосяжний план дій, який передбачав зняття з Ірану санкцій в обмін на обмеження Тегераном ядерної програми. У травні 2018 року колишній тоді президент США Дональд Трамп вийшов із СВПД і відновив односторонні антиіранські санкції. У відповідь Тегеран почав поетапно скорочувати свої зобов'язання щодо обмеження ядерної програми в рамках угоди.
Президент США Джо Байден заявив про готовність за певних умов повернутися в ядерну угоду.
У грудні минулого року МАГАТЕ поширило доповідь, у якій стверджувалося, що Іран нарощує запаси збагаченого урану. Це, як заявив у січні цього року прессекретар глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля Петер Стано, викликає в ЄС велику стурбованість, і в Брюсселі вважають за необхідне повернутися до іранської ядерної угоди.