Інтерфакс-Україна
16:02 30.01.2025

ЄБА підтримує законопроєкт щодо недопущення порушень з боку представників ТЦК та СП, а також ВЛК

2 хв читати
ЄБА підтримує законопроєкт щодо недопущення порушень з боку представників ТЦК та СП, а також ВЛК

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) підтримує законопроєкт №12442, яким вносяться зміни до Кримінального кодексу України для недопущення порушень з боку уповноважених представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), голів та членів військово-лікарських комісій (ВЛК).

"Після посилення процесів мобілізації, а також змін, що відбувалися в процесі бронювання та отримання статусу критичності (наприкінці року через аудит значна кількість підприємств не змогли своєчасно оновити статус критичності через перегляд процедур та призупинення процесу бронювання), фіксується значна кількість випадків, коли навіть заброньованих співробітників критично важливих підприємств намагаються мобілізувати, а також коли ВЛК відбувається досить формально, без надання можливості зібрати всі необхідні документи для підтвердження стану здоров’я", - повідомляється на сайті організації в четвер.

Наголошується, що це призводить до ускладнення або навіть зупинок роботи компаній, має негативний вплив на економіку та, відповідно, на надходження до бюджету, які є фактично єдиним джерелом фінансування для збройних сил.

Крім того, витрачаються час та ресурси на доведення необхідності збереження висококваліфікованих спеціалістів в економіці, у навчання яких інвестуються величезні кошти та роки.

В ЄБА пояснили, що цей проєкт закону повинен виправити ситуацію та запровадити відповідальність за вищезазначені дії представників уповноважених органів.

У зв’язку з цим асоціація заявила про свою підтримку цієї законодавчої ініціативи.

"Після посилення відповідальності бізнесу за мобілізаційні процеси цей законопроєкт є логічним продовженням реформи мобілізаційного законодавства, адже посилення відповідальності має відбуватися для усіх сторін процесу", - додали в ЄБА.

На думку бізнесу, саме тому прийняття законопроєкту може дозволити збалансувати систему державного управління та створити прозорі та справедливі умови для усіх сторін, попередити корупційні зловживання, а також гарантувати критично важливому для підтримки економіки бізнесу стабільну роботу та прогнозованість виробничих процесів.

Як повідомлялосч, 27 січня в Раді було зареєстровано відповідний законопроєкт №12442 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинені керівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, головами та членами військово-лікарських комісій.

Серед авторів законопроекту - Максим Павлюк (фракція “Слуга народу”), Вадим Івченко ("Батьківщина"), Володимир Арешонков (депутатська група "Довіра").

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА