17:32 29.10.2024

В України є шанс створити після війни економіку нового покоління - Кучма

2 хв читати
В України є шанс створити після війни економіку нового покоління - Кучма

Інформаційні та інтелектуальні технології, індустрія літальних апаратів, "зелена енергетика" та агроіндустрія є найперспективнішими напрямами для післявоєнної української економіки, переконаний другий президент України (1994-2005 рр.) Леонід Кучма.

"Я бачу декілька перспективних сфер для стратегічного ривку України. Це інформаційні та інтелектуальні технології (ІТ+ШІ), індустрія літальних апаратів (ракети, БПЛА тощо), "зелена енергетика", агроіндустрія. У нас тут вже є кадри, школи, досвід, традиції. Треба лише створити сучасну виробничу інфраструктуру, залучити інвестиції, вийти на зовнішні ринки", - сказав Кучма в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він наголосив, що з початку повномасштабної війни Україна зібрала зерна більше, ніж за всі 80 роки за СРСР.

"Агроіндустрія продемонструвала стійкість і перспективність під час війни. Майже всі країни під час воєн переживали продовольчі кризи та голод. У нас основною проблемою став експорт сільгосппродукції. За три роки війни Україна зібрала зерна більше, ніж за всі 80-ті роки при Союзі. Це результат нашої вдалої аграрної реформи та незламного духу нашого трудового селянства", - сказав Кучма.

Він висловив сподівання, що після війни "ці успіхи примножаться". "Тут наша найбільша експортна складова", - наголосив другий президент.

За його словами, для нього було відкриттям, наскільки швидко в Україні розвивається індустрія БПЛА і наскільки широкими є перспективи використання безпілотних систем не лише на війні, а й у мирних сферах життя. "Наші фахівці вже довели, що здатні створювати світову школу та формувати світову традицію", - наголосив другий президент.

Кучма зазначив, що війна кинула Україні "революційний виклик" в енергосфері, "і вже сьогодні наші енергетики та підприємці творять тут чудеса незламності, модернізації та локалізації". Також він відзначив перспективність української агроіндустрії та ракетного будівництва.

"Наша індустрія значною мірою зруйнована. Ми дуже дорожили нею, але скажемо чесно: значною ж мірою вона була застарілою і неконкурентоспроможною. Водночас цивілізований світ готовий після війни допомагати відновленню нашого потенціалу. Питання - якого саме? Просто відбудувати зруйноване означало б відтворити і ще більше поглибити відставання та неконкурентоспроможність. Наш шанс - використати світові інвестиції та національну стратегію для створення економіки нового покоління. І це цілком можливо", - наголосив Кучма.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Жовква зустрівся з заступником генсека НАТО: членство в Альянсі залишається на порядку денному

Рада розпочала розгляд законопроєкту щодо утворення київських міських окружного адмін- та апеляційного адмінсудів

Парламент ратифікував Конвенцію PЄ про правопорушення, пов'язані з культурними цінностями

Президент Латвії заявив про плани збільшення видатків на оборону до 5% ВВП

До програми підготовки українських військових INTERFLEX приєдналась Албанія

На ЧАЕС продовжуються роботи з гасіння осередків тління та часткового розкривання конструкцій конфайнменту

Європейські лідери зустрінуться в Лондоні 2 березня для обговорення оборони - Туск

Обмеження е/е для промспоживачів у середу заплановано всього на три вечірні години доби – "Укренерго"

Кабмін призначив Коновалову заступником міністра освіти і Кісь головою Нацфонду досліджень

Рада розширила можливості спецзакладів загальної середньої освіти для реабілітації осіб з особливими потребами та військовослужбовців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА