Інтерфакс-Україна
19:33 18.03.2025

Україна з початку повномасштабної війни втратила 20,5% своїх сільгоспземель

2 хв читати
Україна з початку повномасштабної війни втратила 20,5% своїх сільгоспземель

Україна з початку повномасштабної війни втратила 20,5% своїх сільгоспземель, що призвело до скорочення валового виробництва сільгоспродукції, заявив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль в ефірі єдиного національного телемарафону.

"Ми з вами розуміємо, що втратили 20,5% всіх сільськогосподарських земель за час війни. Звісно, що це втрата суттєвих обсягів вирощеної продукції. Якщо порівняти, наприклад, 2021 рік, який був урожайний, успішний, ми виростили 106 млн тонн зернових і технічних сільгоспкультур. Минулий 2024 рік ми закінчили з показником 77 млн тонн", - сказав він.

Міністр привернув увагу, що частина територій України не підлягають сільгоспобробітку, тому що там ідуть військові дії, вони заміновані або окуповані. Виходом із ситуації, на думку Коваля, є інтенсифікація виробництва.

Він високо оцінив реалізовані 2024 року програми підтримки аграріїв, що працюють на прифронтових і фронтових територіях, що допомогло держбюджету отримати додаткові $1,5 млрд.

"Це декілька тисяч сміливих господарств, які отримали допомогу від уряду за те, що вони засіяли землю прифронтових територій. Таких програм є декілька. Ми намагаємося допомогти кожному, хто тримає в руках сьогодні аграрний фронт. Він дуже важливий", - зазначив міністр і нагадав, що від української агропродукції залежать 400 млн населення в світі.

Коваль також наголосив, що на 2025 рік уряд передбачив у госбюджеті на потреби гуманітарного розмінування 1 млрд грн. Ці кошти поступають безпосередньо фермерам на розмінування сільгоспугідь. У планах уряду на поточний рік розмінувати мінімум 65 тис. га сільгоспземель.

За його інформацією, наразі в Україні потенційно заміновано 2 млн га, із яких обстежено і розміновано близько 500 тис. га.

"Це рубіж, який ми маємо далі перейти і чим більше розміновувати (деокупованих земель – ІФ-У). Ідеться не про десятки років. У нас їх немає. Нам потрібно за короткий термін повернути українську землю в роботу", - резюмував міністр агрополітики.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голова НКЦПФР вважає дуже високою вірогідність появи українських віртуальних активів

Посівна-2025 на 8,7% випереджає минулорічну: посіяно 926 тис. га ярих зернових

Мита становлять значний ризик для майбутнього світової економіки - глава МВФ

"Ай Ломбард", "Ломбард Капитал", "Ломбард "Перший" та "Ломбард №1" отримали найбільшу виручку у 2024р

Заступник голови ФРС Джефферсон не бачить необхідності поспішати з подальшою зміною ставки

Торгова війна Трампа знижує ймовірність врегулювання війни в Україні майже до нуля – думка

Макрон вважає рішення Трампа про мита жорстоким і необґрунтованим

Мита США не вплинуть на курс валют та ціни на продукти в Україні – перша віце-прем’єрка

НКЦПФР вдалося сформувати кістяк команди нової генерації – голова

ЄБРР, IFC та ЧБТР надали "Галнафтогаз" EUR157 млн кредиту на ВЕС 147 МВт на Волині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА