Інтерфакс-Україна
11:06 05.03.2025

У міжнародному праві і українському законодавстві відсутні правові підстави для обмеження музичного продукту за мовною ознакою – Шмигаль

2 хв читати
У міжнародному праві і українському законодавстві відсутні правові підстави для обмеження музичного продукту за мовною ознакою – Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у відповідь на петицію зазначив, що в міжнародному праві, українському законодавстві та у правилах мовлення іноземних платформ відсутні правові підстави для заборони або обмеження музичного продукту за мовною ознакою.

"На сьогодні в міжнародному праві, українському законодавстві та у правилах мовлення іноземних платформ відсутні правові підстави для заборони або інших форм обмеження музичного продукту за мовною ознакою. Проте з метою забезпечення інформаційної та національної безпеки України існує необхідність удосконалення нормативної та законодавчої бази, зокрема шляхом запровадження заходів, спрямованих на обмеження вільного поширення контенту країни-агресора, зокрема музичних творів, пісень, музичних відеокліпів тощо", - йдеться у відповіді Шмигаля на петицію.

Прем'єр розповів, що з цією метою у державах-членах Європейського Союзу набули чинності Акти про цифрові послуги (Digital Services Act – DSA) та про цифрові ринки (Digital Markets Act – DMA), які спрямовані на зменшення можливих системних ризиків та загроз демократичним процесам у державах-членах ЄС, забезпечення прав громадян та свободи слова.

Зокрема, відповідно до DSA платформи, які не належать до дуже великих онлайн платформ (Very Large Online Platforms – VLOPs) і дуже великих онлайн-пошукових систем (Very Large Online Search Engines – VLOSEs), контролюються на національному рівні координаторами цифрових послуг (Digital Service Coordinators – DSCs), на відміну від VLOPs та VLOSEs, які контролюються безпосередньо Європейською комісією.

"У зв’язку з цим Україна заінтересована у гармонізації вітчизняного законодавства з нормами законодавства Європейського Союзу, зокрема у сфері цифрового розвитку, тому центральні органи виконавчої влади працюють над прийняттям українських аналогів Актів ЄС DSA та DMA, положення яких мають бути імплементовані до національного законодавства", - додав він.

Також зазначається, що враховуючи суспільний інтерес до питання, порушеного у петиції, Міністерству культури і стратегічних комунікацій разом з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством юстиції доручено додатково опрацювати зазначене питання.

Як повідомлялося, 19 лютого петиція на сайті Кабінету міністрів із закликом заблокувати пісні російською мовою на стримінгових платформах в Україні набрала необхідну для розгляду кількість голосів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ветеран Нацгвардії, Герой України Фінашин: Не можу сказати, що якась країна виграла "ветеранку"

Аварійно-рятувальні роботи на місці влучання ворожого дрона у житловий будинок в Харкові завершені

США чекатимуть від РФ дій в напрямку миру лише кілька тижнів, Конгрес вже готує законопроєкт про підвищення санкцій – Рубіо

Радник глави МВС Фінашин: Призначаємо помічників облуправлінь поліції, які займатимуться ветеранською політикою на місцях

ВАКС оголосив вирок у справі нардепа, що отримував незаконні компенсації за винайм житла у Києві

Експосол Японії в Україні Мацуда Кунінорі увійшов до консультативної ради ДТЕК

СБУ повідомила про заочну підозру двом адміралам та полковнику РФ, відповідальним за ракетний удар по центру Одеси

Колишньому комбату Лапіну, який брав участь в обороні Харківщини, змінено запобіжний захід

У Гамбурзькій мистецькій галереї відкрили український аудіогід

Рубіо: Трамп не піде на безкінечні переговори з РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА