Інтерфакс-Україна
19:16 28.08.2025

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ: Без свободи ЗМІ немає безпеки

2 хв читати
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ: Без свободи ЗМІ немає безпеки

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Ян Брату засудив комбіновану російську атаку на Київ минулої вночі, зазначивши значний вплив війни на свободу ЗМІ.

"Збитки, яких зазнали редакції "Української правди" та "Радіо Свобода" в результаті російського нападу на Київ, знову демонструють колосальний вплив війни на безпеку журналістів в Україні", - йдеться у заяві Брату у соціальній мережі Х у четвер.

Він наголосив, що війна продовжує наражати на ризик ЗМІ, журналістів та їхні сім'ї. Це також було продемонстровано наприкінці липня 2025 року, коли в результаті російських ударів по Києву були пошкоджені будинки щонайменше трьох журналістів.

"Я знову змушений засудити подібні напади і закликати Росію до повного дотримання зобов'язань ОБСЄ та норм міжнародного гуманітарного права", - резюмував Брату.

Як повідомлялося, внаслідок повітряного удару Росії у ніч на 28 серпня зазнав пошкоджень офіс київського бюро "Радіо Свобода", у приміщенні редакції вибиті вікна, пошкоджена деяка техніка, постраждалих немає. Також було уражено офіс видання "Українська правда" в Києві. Пошкоджень зазнала будівля бізнес-центру, в якому розташований офіс видання. Також – без постраждалих.

Російські окупанти вночі атакували дронами та ракетами Україну, зокрема Київ. За останніми даними, у Києві загинули 19 людей, серед них четверо дітей. За даними Київської міської військової адміністрації, наслідки атаки РФ фіксуються на понад 33 локаціях в 10 районах Києва.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Голосіївському районі Києва в багатоповерхівці вибухнула газова суміш, постраждала людина – ДСНС

Тимошенко підтвердила обшуки в офісі "Батьківщини", відкинула "всі абсурдні звинувачення" і заявила про політичне замовлення проти неї

В Офісі президента обговорили з польською делегацією ініціативу SAFE та взаємовигідні оборонні проєкти

Захисники України в ніч на 14 січня знищили або подавили 90 зі 116 засобів повітряного нападу росіян

Сили безпілотних систем уразили за добу 1247 ворожих цілей

Генштаб зафіксував впродовж доби 171 бойове зіткнення

Енергопостачання та опалення в Кривому Розі після масованої нічної атаки ворожих БпЛА відновлено

Двом громадянам України у Німеччині пред'явили звинувачення у намірі здійснити диверсію за наказом спецслужб РФ

Окупанти втратили впродовж доби 990 військовослужбовців - Генштаб

14 січня: Яке сьогодні свято, все про цей день

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА