Інтерфакс-Україна
17:11 05.03.2024

Перша в ЄС Стратегія ВПК: Інвестувати разом, більше, краще, створюючи загальноєвропейський ринок

2 хв читати
Перша в ЄС Стратегія ВПК: Інвестувати разом, більше, краще, створюючи загальноєвропейський ринок

Перша в історії існування Європейського Союзу Європейська оборонно-промислова стратегія спрямована на якісний загальноєвропейський розвиток оборонно-промислового комплексу з повною інтеграцією України.

Так у вівторок у Брюсселі на пресконференції після завершення засідання колегії Європейської комісії окреслила суть схваленого документа виконавча віцепрезидентка Європейської комісії Маргрете Вестагер. "Ми хочемо інвестувати більше, ми маємо інвестувати краще, що значною мірою означає спільне інвестування та інвестування в європейському масштабі", - сказала вона.

Вестагер також повідомила, що другий документ, який було ухвалено - Програма оборонної промисловості - "візьме на себе роль інструменту, який ми створили у відповідь на війну в Європі", маючи на увазі рішення про збільшення виробництва боєприпасів, яке вже перебуває в процесі виконання.

Крім того, буде створено правову основу, яка заохочуватиме держави-члени до тіснішої співпраці за допомогою спільних закупівель або спільного управління життєвим циклом оборонної продукції. "Нарешті, ми дамо можливість державам-членам створювати європейські оборонні проєкти, що становлять спільний інтерес, щоб вони могли об'єднати зусилля в стратегічних проєктах, які жодна країна не може реалізувати самостійно. Для підтримки цієї програми початковий бюджет становить 1,5 млрд євро... Ми пропонуємо досягти мети до 2030 року закуповувати спільно 40% устаткування і 50% устаткування закуповувати в Європейському Союзі", - назвала віцепрезидентка ЄК встановлені цілі.

Вестагер, наголосивши на майбутніх виборах у США, заявила про необхідність "домогтися правильного трансатлантичного балансу незалежно від динаміки виборів у США". "Ми маємо взяти на себе більше відповідальності за нашу власну безпеку, зберігаючи при цьому повну прихильність нашому альянсу НАТО. Покращена здатність діяти зробить нас сильнішим союзником", - переконана вона.

Віцепрезидентка також заявила про необхідність створити "справжній загальноєвропейський оборонний ринок" із можливостями для інноваційних компаній із цивільного сектору, чия продукція "може допомогти дати нашим збройним силам перевагу в стратегії". "Програма, яку ми презентуємо сьогодні, вирішить цю проблему, стимулюючи транскордонну співпрацю і приділяючи велику увагу підвищенню ролі малого та середнього бізнесу і компаній малої та середньої капіталізації, зробить це за рахунок цільового фінансування", - деталізувала Вестагер.

Вона знову заявила про плани Європейської комісії "повністю інтегрувати українську оборонну промисловість у цю екосистему". "Ми побачили, як технологічні прориви можуть допомогти дати перевагу на полі бою, і наш новий офіс оборонних інновацій у Києві допоможе досягненням в обох напрямах (мається на увазі, допоможе і українській, і європейській сторонам - ІФ-У)", - пояснила віцепрезидентка Єврокомісії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА