Інтерфакс-Україна
13:46 20.01.2024

Мазепа називає 349 млн грн застави непідйомною сумою і свавіллям

2 хв читати
Мазепа називає 349 млн грн застави непідйомною сумою і свавіллям

Призначення судом першої інстанції 349 млн грн застави, що лише вдвічі менше від запитуваної Державним бюро розслідувань, але в 50 разів більше від нібито завданої шкоди, є свавіллям замість правосуддя та фактично безальтернативним арештом, заявляє голова і засновник ІК Concorde Capital Ігор Мазепа.

"349 млн грн. Можливо, для чиновника це і підйомна сума. Але для бізнесмена, вибачте, ні. Жоден бізнесмен у цій країні не зможе в короткі терміни зі свого бізнесу витягнути такі кошти. А більшість ніколи не зможе. Тобто ця застава - це фактично безальтернативний арешт", - написав Мазепа в суботу у Facebook.

За його словами, серед не-чиновників тільки у двох справах присуджували більші застави, але там і фігурували мільярдні суми.

Мазепа ще раз наголосив, що пов'язує такі жорсткі дії правоохоронців із тим, що відкрито висловлював свою думку з приводу того, що відбувається в країні, зокрема з приводу тиску на бізнес, і виступив одним з ініціаторів ініціативи "Маніфест 42" із захисту конституційного права на підприємництво та запровадження відповідальності чиновників за незаконні дії.

"Тільки сьогодні я усвідомив, що мені інкримінують створення якоїсь злочинної групи... Виходить, що ініціатива "Маніфест 42", навколо якої об'єдналися підприємці, котрі вимагають змін у підходах правоохоронців до бізнесу, і є тією "злочинною групою"? Це, напевно, збіг, що за неповний місяць правоохоронці вже прийшли до двох активних маніфестантів?" - зазначив заарештований бізнесмен.

Він наголосив, що ініціатори "Маніфесту 42" не висували жодних політичних гасел і вимог, не йдуть наперекір владі і закликав владу не робити з них дисидентів, а разом працювати на процвітання України. Мазепа висловив упевненість, що правда переможе.

Як повідомлялося, 18 січня, працівники ДБР спільно з Нацполіцією затримали Мазепу на українсько-польському кордоні за обвинуваченням в організації схеми протиправного заволодіння 2,4 га, на яких розташовано гідротехнічні споруди критичної інфраструктури - Київської ГЕС, а наразі розташовано котеджне містечко преміум-класу Goodlife Park. Зазначалося, що в різних регіонах України затримали ще трьох осіб, зокрема брата Мазепи, а в офісі Concorde Capital та офісах деяких її співробітників було проведено обшуки.

За даними ДБР, наприкінці 2023 року за подібною справою щодо понад 7 га по сусідству було висунуто 8 підозр і заарештовано ще інших осіб. Згідно з базою судових рішень, ідеться про земельні ділянки, задіяні "у процесі реалізації будівельного проєкту елітного житла - клубного котеджного містечка преміум класу Riviera Village", цей проєкт спочатку розвивав Фонд інвестицій в українську нерухомість Dragon Ukrainian Properties and Development (DUPD).

ДБР зазначало, що обвинуваченим загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА