Інтерфакс-Україна
16:58 15.01.2024

П'ять найбагатших людей світу стали вдвічі багатшими з 2020 р., 5 млрд людей збідніли - Oxfam

2 хв читати
П'ять найбагатших людей світу стали вдвічі багатшими з 2020 р., 5 млрд людей збідніли - Oxfam

Сумарний добробут п'яти найзабезпеченіших людей світу збільшився більше ніж удвічі (на 114%) з 2020 року, тоді як статки майже 5 млрд людей скоротилися за цей період, ідеться в доповіді благодійної організації Oxfam.

Якщо поточна тенденція триватиме, найближчим десятиліттям у світі з'явиться перший доларовий трильйонер, а для викорінення бідності знадобиться 229 років.

Сім із десяти найбільших компаній світу мають мільярдера як CEO або ключового акціонера, наголошується в доповіді, публікація якої традиційно приурочена до Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Капіталізація таких компаній становить $10,2 трлн - це більше, ніж сукупний ВВП усіх країн Африки та Латинської Америки.

"Розпочинається десятиліття нерівності, коли мільярди людей зазнають труднощів через пандемію, інфляцію та війну, тоді як статки мільярдерів активно зростають, - заявив тимчасовий виконувач обов'язків виконавчого директора Oxfam Амітаб Бехар. - Ні в кого не має бути мільярда доларів".

Статки всіх мільярдерів світу за останні три роки збільшилися на $3,3 трлн, а темпи приросту втричі обганяли інфляцію. Водночас підвищення зарплат майже 800 млн співробітників у всьому світі було нижчим за темпи зростання споживчих цін.

Багато в чому це пов'язано з тим фактом, що 1% найбагатших людей світу володіє 43% фінансових активів. На Близькому Сході ця частка сягає 48%, в Азії - 50%, в Європі - 47%.

Схожа картина спостерігається в корпоративному сегменті. Півтори сотні найбільших компаній світу за 12 місяців до кінця червня 2023 року отримали $1,8 трлн чистого прибутку, що на 52% вище за середній показник у 2018-2021 роках, пише Oxfam. Водночас 82% чистого прибутку, отриманого 96 провідними фірмами, було виплачено багатим акціонерам.

Ставка податку на корпоративний прибуток впала приблизно на третину за останні десятиліття, водночас компанії активно нарощують свою присутність у таких секторах, як освіта та водопостачання.

"Влада може обмежити владу корпорацій і нерівність, зробивши ринок більш справедливим і вільним від контролю з боку мільярдерів. Уряди мають втрутитися й усунути монополії, дати більше влади робітникам, обкласти податками величезні корпоративні прибутки і, головне, інвестувати в нове покоління суспільних благ і послуг", - заявив Бехар.

Oxfam закликала уряди зміцнити позиції держави в боротьбі з проявами надмірного впливу корпорацій, забезпечивши загальний доступ до освіти та охорони здоров'я. Також організація закликає до дроблення компаній-монополістів, демократизації патентного законодавства, обмеження зарплат керівників компаній і підвищення податків на надбагатих громадян.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА