Інтерфакс-Україна
19:25 19.09.2022

Лондонський арбітраж підтвердив законність bail-in євробондів ПриватБанку під час його націоналізації - банк

2 хв читати
Лондонський арбітраж підтвердив законність bail-in євробондів ПриватБанку під час його націоналізації - банк

Лондонський міжнародний арбітражний суд (LCIA) 13 вересня 2022 року остаточно вирішив арбітражні провадження щодо законності включення єврооблігацій ПриватБанку до процедури bail-in – примусової конвертації зобов'язань за облігаціями в акції з подальшим викупом усіх акцій державою за 1 грн під час націоналізації – на користь банку, повідомляє фінустанова.
"Завдяки успіху в повному захисті від позовних вимог, ПриватБанк був звільнений від будь-яких зобов'язань зі сплати основної суми або будь-якої додаткової сплати відсотків за будь-яким із чотирьох кредитів, щодо яких було проведено процедуру bail-in", – наголошується в пресрелізі банку в понеділок.
Фінустанова наголошує, що всі позовні вимоги до неї були повністю відхилені, що сумарно дало змогу заощадити понад $1 млрд.
Банк нагадав, що з листопада 2017 року був залучений у розпочаті проти нього арбітражні провадження LCIA щодо єврооблігацій, випущених у 2010-му та 2013 році через спеціальну британську компанію (SPV) Credit Finance Plc, яка, у свою чергу, надавала банку кредити.
У грудні 2016 року в рамках націоналізації ПриватБанку за чотирма кредитами Credit Finance Plc на загальну суму $595 млн було проведено процедуру bail-in, у результаті якої за українським законодавством усі зобов'язання банку перед Credit Finance були повністю погашені.
В арбітражних провадженнях позивачі (Credit Finance разом із Madison Pacific Trust, довірчим управителем за облігаціями) заявляли, що процедура bail-in не була чинною відповідно до англійського права як права, яким регулюються кредитні договори та облігації, і що банк залишається зобов'язаним сплатити повністю основну суму та суму нарахованих відсотків.
Банк, у свою чергу, представив дві лінії захисту. Зокрема, у рамках першої йшлося про визнання законності bail-in Банком Англії. У рамках другої кредитні договори не могли бути звернені до примусового виконання за англійським правом, оскільки на них у різних контекстах впливали питання незаконності, пов'язані із колишніми власниками банку та пов'язаними з ними компаніями. Останню лінію захисту арбітражний суд прийняв у червні 2019 року, дозволяючи банку не сплачувати жодних сум за зобов'язаннями з облігацій, пов'язаними з його колишніми власниками. Згодом 4 травня 2021 року Банк Англії оголосив своє рішення про визнання процедури bail-in.
Після цього 3 вересня 2021 року арбітражний суд виніс остаточні арбітражні рішення за арбітражними провадженнями, які передбачали відхилення всіх позовних вимог проти банку та підтвердження, що банк не має жодних зобов'язань з виплати основної суми та відсотків перед позивачами за кредитними договорами.
ПриватБанк у релізі відзначив суттєвий внесок своїх адвокатів та команд зовнішніх юридичних радників Quinn Emanuel та "Астерс" у досягнення цього істотного успіху.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

Повернення до довоєнних умов агроторгівлі не буде, напрацюємо компромісний варіант співпраці – міністр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА