Найбільш затребуваними у травні були фахівці у сфері продажу, найменш – у страхуванні, освіті, автомобільному бізнесі – кадровий портал grc.ua
Найбільш затребуваними у травні 2022 року були фахівці у сфері продажів - вакансії для цих фахівців становлять 19,6% усіх актуальних цього місяця, повідомляють аналітики кадрового порталу grc.ua в огляді ринку травневої праці в Україні.
При цьому наголошується, що частка їх зменшилася порівняно з довоєнним періодом. Наприклад, у січні кожна четверта вакансія (25,1%) серед усіх, опублікованих на сайті grc.ua, була для фахівців із продажу, тоді як у лютому їх було 24,2%.
Другими за запитом у травні - фахівці ІТ-сфери, інтернет і телеком. Частка вакансій для них становить 15,6% усіх актуальних і вона поступово збільшується протягом останніх місяців.
Найбільшу пропозицію роботи опубліковано також для фахівців без досвіду роботи та студентів (10% від усіх актуальних), у транспорті та логістиці (8,1%), для робітничого персоналу (6,4%), у сфері маркетингу, реклами та PR (5,6%). Затребувані також медики й фармацевти (частка вакансій для них становить 5,1% усіх опублікованих пропозицій роботи у травні), спеціалісти будівельної галузі (4,7%), працівники у виробництві та сільського господарства (4,2%), спеціалісти бухгалтерського й управлінського обліку (3,7%).
За даними кадрового порталу, список затребуваних фахівців майже не змінився протягом трьох місяців війни. Винятком є фахівці будівельної галузі, оскільки Україна вже відновлює пошкоджену інфраструктуру, дороги, будинки. У зв'язку з цим кількість вакансій для будівельників, інженерів, архітекторів зросла.
Список найбільш затребуваних фахівців майже не змінився залежно від регіону. Проте є певні відмінності. Наприклад, у Києві, який сьогодні є беззаперечним лідером за кількістю вакансій і рівнем середньої зарплати, до десятка найбільш затребуваних фахівців не ввійшли медики та фармацевти, будівельники та робітничий персонал. З іншого боку, в Києві трохи більше вакансій, порівнюючи з загальноукраїнською статистикою, для працівників медіа, адміністративного персоналу та представників найвищого менеджменту.
Складніше знайти роботу страховикам, юристам, педагогам, спеціалістам сфер автомобільного бізнесу, безпеки, закупівлям, працівникам сфери HoReCa і спортивних клубів, фітнесу та салонів краси. Для них у травні менше вакансій.
"Говорити про повноцінне відновлення ринку праці зарано. Кількість вакансій набагато нижча порівняно з довоєнним рівнем. Компанії, оптимізуючи витрати, скорочують бонуси та зменшують розмір заробітної плати. Більшість (39,8%) компаній узагалі не в змозі спрогнозувати можливість відновлення до довоєнного рівня або не впевнені, що зможуть відновитися взагалі", - наголошується у повідомленні.