Інтерфакс-Україна
17:37 26.05.2022

Україна є надійним транзитером енергоносіїв до Європи, але зацікавлена в перекритті будь-яких фінансових потоків для Росії - Зеркаль

2 хв читати
Україна є надійним транзитером енергоносіїв до Європи, але зацікавлена в перекритті будь-яких фінансових потоків для Росії - Зеркаль

Україна є надійним транзитером енергоносіїв до Європи, але в умовах війни зацікавлена у якнайшвидшому перекритті всіх фінансових джерел для російського агресора, повідомила радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль.

"Угорщина скаржиться на те, що залежить від нафтопроводу "Дружба". Але, по-перше, вона вже відмовлялася від російської нафти, коли у 2019 році вона була забруднена хлором, а по-друге, цей нафтопровід проходить українською територією, а в Україні війна, і наш інтерес у якнайшвидшому перекритті Росії всіх фінансових джерел, що живлять цю війну", - написала вона на своїй сторінці у фейсбуці.

За словами Зеркаль, блокування прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном нафтового ембарго розколює єдність Європи в цьому питанні, а також збільшує ціни на нафту та нафтопродукти, оскільки ринок нервує в умовах такої невизначеності.

"Розумію, що комусь озвучені мною факти сподобались, комусь – не надто. Факти – річ вперта. Але для заспокоєння ситуації слід уточнити, що офіційна позиція міністерства енергетики України з цього приводу незмінна. Україна – надійний транзитер енергоносіїв до Європи", - додала вона.

Зеркаль також нагадала, що ембарго на купівлю російської нафти – не єдиний спосіб позбавити росіян мільярдних прибутків.

"Ми чомусь перестали просувати пропозицію України щодо накопичення на окремому ескроу-рахунку коштів за продаж російських енергоресурсів", - наголосила вона.

Як повідомлялося, транзит нафти територією України трубопровідним транспортом до країн Європи та Білорусі у 2021 році знизився на 3,2% (на 427,2 тис. тонн) порівняно з 2020 роком – до 12 млн 724,8 тис. тонн. Зокрема, транзит у напрямку Будковець (Словаччина) становив 8 млн 594,3 тис. тонн (+1,6% проти 2020-го), Фенешлітке (Угорщина) – 3 млн 411,5 тис. тонн (-10,6%), Мозиря (Білорусь) – 719 тис. тонн (-18,2%).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА