16:12 10.02.2022

Fitch слідом за суверенним знизив прогноз рейтингу "B" "Нафтогазу" до стабільного

2 хв читати
Fitch слідом за суверенним знизив прогноз рейтингу "B" "Нафтогазу" до стабільного

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings погіршило довгостроковий кредитний рейтинг дефолту емітента (РДЕ) НАК "Нафтогаз України" в іноземній валюті з "позитивного" на "стабільний", підтвердивши рейтинг на рівні "B".

Відповідно до пресрелізу Fitch, зрівняння рейтингів НАК до аналогічного рейтингу України відображає сильні зв'язки компанії з державою.

Fitch також підтвердило автономний кредитний профіль (SCP) "Нафтогазу" на рівні "b-", який відображає волатильність його операцій після значного підвищення цін на газ, його здатність покривати потреби внутрішнього споживання та збирати дебіторську заборгованість в умовах слабкої економіки країни, а також валютні ризики.

Агентство очікує, що найближче погашення облігацій НАК буде забезпечено за рахунок наявних джерел зважаючи на відсутність дивідендних виплат та значно нижчі капіталовкладення.

Як повідомлялося, Fitch 6 лютого знизив прогноз щодо довгострокового рейтингу дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті з "позитивного" на "стабільний" та підтвердив РДЕ на рівні "B".

"Очікування тривалішого періоду загострення напруженості у відносинах із Росією, підвищений ризик конфлікту, обмежені умови фінансування, помірний відтік капіталу та послаблення міжнародних резервів підвищили ризики зовнішнього фінансування з часу нашого попереднього огляду у серпні", - пояснює агентство своє рішення.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни (100% "Укргазвидобування" і 50% + 1 акція ПАТ "Укрнафта"). Група є монополістом зі зберігання природного газу в підземних сховищах (100% "Укртрансгаз") і транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни (100% "Укртранснафта"), активно розвиває напрям постачання газу побутовим споживачам.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перші 39 вагонів газового вугілля як гуманітарна допомога з Австралії прибули в Україну

Угорська MOL готова узяти на себе оплату транзиту російської нафти територією України

Санкції держави щодо російських акціонерів не повинні порушувати прав українського бізнесу – думка

Росія реалізовує на Запорізькій АЕС передану з "Росатому" програму перепідключення станції до Криму

Транзит російської нафти територією України нафтопроводом "Дружба" було зупинено 4 серпня

За 9 днів роботи зернового коридору з портів України вийшло 12 суден, одне увійшло під завантаження – АМПУ

"Укргідроенерго" на якийсь час замістило відключений енергоблок ЗАЕС, щоб уникнути проблем в енергосистемі – голова компанії

ДІЯРУ може зупинити дію ліцензій на експлуатацію двох блоків Запорізької АЕС

"Нова пошта" почала співпрацювати з ДСНС України

Голова профільного комітету ВР проти підвищення ренти і сумнівається щодо скасування паливних податкових пільг

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА