18:53 15.03.2021

Більшість українських компаній під час пандемії перейшли на гібридний робочий процес - опитування AmCham

2 хв читати
Більшість українських компаній під час пандемії перейшли на гібридний робочий процес - опитування AmCham

На гібридний робочий процес під час пандемії перейшли 82% компаній-членів Американської торговельної палати в Україні (AmCham), свідчить проведене серед їхніх керівників і топ-менеджерів опитування, водночас 40% респондентів фіксують зростання доходів за рік локдауну, а 37% - зниження.

"Для 43% компаній-членів, які висловлюють стриманий оптимізм щодо ведення бізнесу та потенційних інвестицій в Україну в 2021 році, ключові перешкоди залишаються незмінними. Бізнес-спільнота закликає уряд забезпечити верховенство права, захистити населення від COVID-19 і боротися з корупцією", - сказав президент AmCham в Україні Андрій Гундер у понеділок, представляючи результати дослідження, проведеного з 22 лютого до 9 березня спільно з компанією "Citi Україна".

Згідно з опитуванням, 56% респондентів зазначили, що їхнім компаніям вдалося зберегти кількість співробітників, 24% найняли нових працівників, 20% пішли на скорочення кількості співробітників.

Ще 19% респондентів повідомили, що їхні компанії збільшили інвестиції в Україні під час локдауну, тоді як 15% зменшили.

Крім цього, опитування, націлене на оцінку впливу року локдауну на бізнес в Україні, також показало інші зміни ведення бізнесу під час пандемії: 63% диджиталізували робочі процеси, 49% розробили нові стратегії антикризового управління, ще 47% опитаних компаній впровадили стійкі моделі обслуговування клієнтів за будь-яких обставин.

Говорячи про те, що непокоїть бізнес, 66% респондентів назвали відсутність верховенства права, 54% заявили про корупцію, 45% - відсутність програми реформ. Водночас 62% не задоволені роботою уряду у боротьбі з COVID-19, тоді як задоволеність роботою в цьому напрямі висловили 18%.

Що стосується підтримки бізнесу під час локдауну, 60% заявили про незадоволення нею, а 11% задоволені заходами підтримки.

Серед найбільших викликів для співробітників опитані назвали емоційне вигорання (59%), недостатність командної роботи (44%), дефіцит спілкування (42%), цифрову втому (36%).

Топ-3 ключових занепокоєння щодо ведення бізнесу в 2021 році - це неясність щодо вакцин проти COVID-19 (69%), продовження локдауну (57%) і безпека співробітників (47%).

Як показало опитування, в середньому від 5% до 30% співробітників компаній-членів AmCham перенесли COVID-19, 59% респондентів планують популяризувати вакцинацію серед співробітників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків в Україні

Довгострокове контрактування дозволить вітчизняним виробникам оборонної продукції розширити виробництво - "Українська бронетехніка"

Скасування ЄС мита допомогло українському ГМК під час війни, але потрібно прибрати з євроринку російську продукцію - менеджер "Метінвесту"

Миколаїв просить у Кабміну та Верховної Ради дозволу спрямовувати на відновлення житла кошти з місцевого бюджету

Мінфін США продовжив до листопада дозвіл на пов'язані з енергетикою операції з російськими банками

Дві шахти на Донеччині були знеструмлені через обстріл, аварійної допомоги з Європи 29 квітня не залучали - Міненерго

НБУ в понеділок послабив курс гривні на 6 коп.

"Українська біржа" заявляє про відсутність підстав позбавлення її ліцензії та готова юридично відстоювати свою правоту

Вартість завершення першого етапу валютної лібералізації оцінюють у $5,5 млрд

Прийом заявок до ДАР на отримання дотацій на оброблювану землю від фермерів деокупованих територій стартує 1 травня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА