12:50 25.02.2021

Рада НБУ рекомендує можливий перегляд умов і параметрів довгострокового рефінансування та операцій своп процентної ставки

2 хв читати
Рада НБУ рекомендує можливий перегляд умов і параметрів довгострокового рефінансування та операцій своп процентної ставки

Рада Національного банку України (НБУ) рекомендувала правлінню Нацбанку розглянути можливість перегляду умов і параметрів інструментарію довгострокового рефінансування НБУ через низьку мультиплікацію таких кредитів у кредити реального сектору.

Як зазначено в повідомленні на сайті НБУ за підсумками засідання ради, що відбулося 23 лютого, метою такого можливого перегляду є "підвищення ефективності функціонування інституту фінансового посередництва та розширення банківського кредитування економіки".

Окрім того, рада рекомендувала правлінню НБУ "удосконалити порядок проведення на міжбанківському ринку операцій своп процентної ставки шляхом перегляду параметрів та умов проведення таких операцій з метою мінімізації ризиків".

Серед інших пропозицій - дослідження ефективності грошово-кредитної політики в Україні в режимі інфляційного таргетування та рівня "заякореності" інфляційних очікувань. За його підсумками рада очікує від Нацбанку пропозицій щодо вдосконалення підходів до реалізації грошово-кредитної політики в Україні.

Окрім того, рада хоче почути від правління причини зниження ефективності фінансового посередництва, погіршення трансмісії облікової ставки на ринках держоблігацій і споживчого кредитування та "стрімкого підвищення дохідності державних облігацій" (ОВДП). Її також турбує посилення зовнішньої вразливості економіки через зростання валютної заборгованості суб'єктів економіки та підвищення фундаментального тиску на рівень нейтральної ставки за рахунок скорочення попиту на гроші та підвищення пропозиції глобальних заощаджень.

"Поінформувати Раду Національного банку про запровадження комплексу заходів, спрямованих на активізацію кредитування в Україні", - йдеться в повідомленні.

Серед інших рекомендацій ради правлінню - посилити комунікації Нацбанку з обґрунтування допустимості виходу інфляції за межі цільового коридору 5%+/-1 п. п. з огляду на немонетарний характер проінфляційних чинників, а також дослідити точність прогнозних моделей НБУ банку порівняно з іншими центральними банками та поліпшити їх.

Окрім того, Рада НБУ зацікавилася можливими кліматичними змінами в Україні та світі і попросила правління проаналізувати можливість їх врахування для забезпечення сталого економічного розвитку України.

У частині рекомендацій уряду Рада НБУ пропонує запустити дорожню карту розвитку інституту первинних дилерів та маркет-мейкерів на ринку ОВДП, встановивши відповідні вимоги до підтримки ними ліквідності на вторинному ринку ОВДП.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін змінив умови оренди держмайна на час воєнного стану: Хто зможе не платити

Кабмін пропонує ВР ратифікувати Угоду про вільну торгівлю з Туреччиною

Кількість вакансій на ринку праці зросла до нового рекорду з початку війни

Голова Держенергонагляду допускає доцільність підвищення тарифів на е/е у 2024 р. з метою відновлення енергооб'єктів

Шмигаль: У квітні Україна вийшла на обсяги експорту, співставні з довоєнними місяцями

Група "Нафтогаз" у 2023 р. отримала 23,1 млрд грн чистого прибутку проти 79,1 млрд грн збитку у 2022 р.

"Укренерго" фіксує зростання споживання е/е через похолодання

Фонд енергоефективності запускає програму "ГрінДІМ" для ОСББ та ЖБК

Енергетики повернули світло майже всім споживачам Сумщини, знеструмленим після ударів РФ по енергооб'єктах у понеділок - Міненерго

"Укрнафта" й АРМА звернулися до АМКУ по дозвіл на концентрацію для управління активами групи "Татнефть"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА