Інтерфакс-Україна
16:09 27.05.2019

Дефолт може стати каталізатором економічного зростання в Україні - Український інститут майбутнього

2 хв читати

Оголошення Україною дефолту може сприяти подальшому економічному зростанню, вважає виконавчий директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів.

"Коли відбувається дефолт, єдиний спосіб вижити - це провести реформи. Це серйозна криза, однак насамперед не економічна, а політична та соціальна. З більшістю країн, які пережили дефолт, нічого поганого не сталося. Навпаки, за кілька років вони почали зростати і надолужувати втрачені можливості", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи заяву бізнесмена Ігоря Коломойського про те, що Україна має наслідувати приклад Греції та Аргентини й оголосити дефолт.

При цьому, уточнив Андрусів, Україні варто всіма можливими шляхами намагатися уникнути дефолту. Однак шанси, що це все-таки вдасться, скоротилися через оголошення дострокових виборів, вважає він.

"Дефолт - це крайня ситуація, що визначає нездатність влади провести реформи, які дозволили б її уникнути. Україна, безумовно, може уникнути дефолту. Однак шанси такого сценарію значно зменшилися через оголошення дострокових виборів. Як наслідок, цього року з великою часткою ймовірності не отримаємо міжнародної допомоги. Кінець року буде для нас дуже складним. Тому ситуація може стати сама по собі дефолтною", - пояснив виконавчий директор Українського інституту майбутнього.

На думку Андрусіва, у такому разі оптимальним варіантом для виходу з ситуації буде "керований дефолт".

"Для нас важливо уникнути ситуації неконтрольованого дефолту. А керований дефолт означає, що ми з нашими партнерами - як МВФ, СБ та іншими - узгоджуємо, що є деяка кризова ситуація, за якої ми не можемо виплачувати борги. І вони йдуть нам назустріч - дозволяють тимчасово не виплачувати їх. Це означатиме дефолт, але його не буде оголошено. Це означає, ми через деякий час повернемося до того, щоб їх виплачувати", - сказав Андрусів.

"Дефолт змусить владу провести ті реформи, які відтягалися роками", - наголосив він, уточнивши при цьому, що йдеться насамперед про відкриття ринку землі, а також про ефективне управління державною власністю.

Водночас в Українському інституті майбутнього оцінюють шанси України приєднатися до дефолтної ситуації як "значні".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кількість платників податків-членів Клубу білого бізнесу зменшилась на 55 в Ікв.-2025

"Нафтогаз" має на зиму сценарій з обмеженням споживання, але навряд чи допустить його – член НР Бойко

Міністр фінансів заперечує плани підняття податків

Споживання е/е продовжує знижуватися протягом тижня в умовах профіциту потужності СЕС – "Укренерго"

Ferrexpo констатує збільшення блокування відшкодування ПДВ через санкції до Жеваго і дистанціюється від головного акціонера

Потрібно швидко прийняти закон про компенсацію різниці в тарифах для отримання "Нафтогазом" коштів на закупівлю ресурсу – Герус

Бізнес вперше за рік позитивно оцінив перспективи свого фінансово-економічного розвитку

Економічні збитки в I кв-2025 сягнули $83 млрд через лісові пожежі в Каліфорнії та глобальні катастрофи

Нацбанк задоволений монетарною трансмісією за нових налаштувань

Покупець готелю "Козацький" придбав на торгах недобуд Інституту судової психіатрії в Києві за 56 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА