На посаду радника з приватизації ОГХК претендують 7 компаній, "Електроважмашу" - 6, Одеського припортового - 5
Сім компаній виявили бажання узяти участь у конкурсі з відбору радників для приватизації Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГКХ), шість компаній претендуватимуть на радника з приватизації "Заводу" Електроважмаш ", п'ять - Одеського припортового заводу (ОПЗ) і стільки ж - "Вугільної компанії "Краснолиманська", повідомив в.о. глави Фонду державного майна Віталій Трубаров за підсумками прийняття перших заявок.
Крім цього, три компанії мають намір узяти участь у конкурсі на радника з приватизації "Індару", дві - "Президент-готелю".
"У четвер 26 липня розпочнемо відкриття пропозицій за трьома об'єктами: ОПЗ, "Індар"і "Президент-готель". Другий етап виставлення балів і оголошення переможця відбудеться 30 липня", - зазначив В.Трубаров.
Він також уточнив, що аналогічно 27 і 31 липня відбудеться конкурс з відбору радників ОГХК, "Електроважмаш" і "Краснолиманської".
"30 липня буде також оголошено конкурс з відбору радника на інші підприємства великої приватизації", - додав він.
Як повідомлялося, ФДМ наприкінці червня оголосив конкурси з відбору радників для продажу 100% ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), 70,7016% ПрАТ "Індар", 100% ПАТ "Президент-готель" (всі три - Київ ), держпідприємств "Вугільна компанія "Краснолиманська" (Родинське, Донецька обл.) і "Завод "Електроважмаш" (Харків), а також 99,5667% ПАТ "ОПЗ" (Южне, Одеської обл.).
У переліку завдань для радника: проведення аналізу економічних, технічних і фінансових показників діяльності підприємства; приведення основних показників його бухгалтерської звітності у відповідності з міжнародними стандартами бухгалтерського обліку; проведення аудиту (фінансового, екологічного та інших), здійснення Due Diligence і SWOT-аналізу об'єкта, зокрема й оцінка конкурентних позицій об'єкта в Україні та на міжнародних ринках.
Крім цього, від радника очікують підготовки фінансової моделі і визначення інвестиційної привабливості підприємства, можливих шляхів її підвищення, шляхів реструктуризації кредиторської заборгованості, рекомендацій щодо встановлення основних цін і тарифів на продукцію та послуги, маркетингової політики; а також пошук потенційних інвесторів і визначення стартової ціни і підготовки інформаційного пакета щодо об'єкта приватизації.
На сьогодні ФДМ залучив лише одного радника - для приватизації 78,3% акцій енергогенерувальної компанії "Центренерго". Ним став консорціум на чолі з Ernst&Young sp. z o.o. Corporate Finance sp.k (EY, польський підрозділ), угоду з яким було підписано ще на початку серпня минулого року, проте реальна робота почалася лише після його затвердження урядом наприкінці лютого цього року.