Інтерфакс-Україна
16:25 27.03.2018

"Газпром" відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу

1 хв читати
"Газпром" відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу

Російський "Газпром" відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо постачання і транзиту газу через Україну, повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України" за підсумками переговорів із "Газпромом", що відбулися минулого тижня.

"Газпром" дав зрозуміти, що російська газова монополія відмовляється відновлювати постачання в Україну, як це передбачено рішенням Стокгольмського арбітражу від грудня минулого року, і відмовляється підтвердити виплату $2,6 млрд згідно з рішенням арбітражу щодо транзитного контракту від лютого поточного року", - зазначили в "Нафтогазі".

У НАК нагадали, що обидва рішення Стокгольмського арбітражу є остаточними й оскарженню не підлягають.

За даними "Нафтогазу", на переговорах представники "Газпрому" озвучили бажання внести до контрактів із "Нафтогазом" поправки, що суперечать рішенням міжнародного арбітражу, або ж розірвати контракти з українською компанією. "Нафтогаз" вважає таку позицію неприйнятною і відхилив пропозиції "Газпрому", - зазначають у НАК.

Сторони домовилися провести ще один раунд переговорів у квітні.

"Відмова "Газпрому" дотримуватися діючих рішень важливого і шанованого міжнародного комерційного арбітражу ставить під серйозні сумніви надійність "Газпрому" як партнера європейської газової галузі", - резюмує головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Як повідомлялося з посиланням на заступника голови Єврокомісії з Енергетичного союзу Мароша Шефчовича, ЄК очікує виконання "Газпромом" рішення Стокгольмського арбітражу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Оновлена стратегія управління держборгом України зберігає фокус на залученні роздрібних інвесторів

НБУ підвищив порогове значення заборгованості для даних з кредитреєстру до 86,47 тис. грн

Держбанк організував з 5 банками консорціумний кредит на 21,5 млрд грн для підприємства ОПК під держгарантію

"Укрнафта" завершила ребрединг колишніх АЗК Shell

Ліцензування "Ростехнадзором" блоку ЗАЕС нікчемне і не несе правових наслідків – Міненерго

Світовий банк позичив Україні $196,3 млн під гарантії Японії за проєктом SURGE зміцнення фіскального управління

Громади затвердили 97% місцевих бюджетів на 2026 рік

Імпорт е/е в Україну збільшився удвічі завдяки падінню цін в країнах ЄС на різдвяні канікули – очільник "Укренерго"

НБУ оновив вимоги до внутрішнього аудиту на страховому, платіжному ринках та на ринку кредитних спілок

Perfect Group у 2025р ввела в експлуатацію понад 60 тис. кв. м житла

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА