Інтерфакс-Україна
12:39 21.03.2018

Україна розірвала програму економічного співробітництва з РФ на 2011-2020 роки

2 хв читати
Україна розірвала програму економічного співробітництва з РФ на 2011-2020 роки

Кабінет Міністрів України розірвав програму економічного співробітництва з Росією на 2011-2020 роки.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду в середу.

Кабмін, зокрема, припинив дію цього документа, а також доручив Міністерству закордонних справ України в установленому порядку поінформувати уряд Росії.

Як повідомлялося, 7 червня 2011 року на той час прем'єр-міністри Росії Володимир Путін та України Микола Азаров підписали Програму економічного співробітництва двох країн на 2011-2020 роки.

Програма економічного співробітництва є документом, що відображає сукупність погоджених поглядів Росії та України на перспективи їхнього довгострокового взаємовигідного співробітництва в економічній сфері як рівноправних незалежних держав-партнерів. У програмі розглядалися цілі та засоби розвитку російсько-українського економічного співробітництва, його основні напрями і пріоритетні галузі, а також очікувані результати.

Документом визначені основні напрями співробітництва: вдосконалення режиму вільної торгівлі товарами і захисту прав інвесторів, формування інтегрованої системи платіжно-розрахункових операцій, забезпечення вільного пересування громадян, співпраця в галузі технічного регулювання, інновацій і наукових досліджень, прикордонна і міжрегіональна співпраця, військово-технічна співпраця та співпраця у сфері конкурентної політики.

Пріоритетна співпраця передбачалася в таких галузях: вуглеводнева енергетика, електроенергетика, ядерна енергетика, авіаційна промисловість, космічна промисловість, суднобудування, агропромисловий комплекс, транспорт і логістика та курортно-рекреаційний комплекс. Крім того, пріоритетною визначалася співпраця в соціально-гуманітарній сфері.

Ключовими цільовими показниками обсягів взаємної співпраці, яких передбачалося досягти за результатами виконання програми, були: підвищення обороту двосторонньої торгівлі товарами в середньому не менше ніж на 10-15% на рік (у фізичних обсягах); підвищення обороту двосторонньої торгівлі послугами в середньому не менше ніж на 12-15% на рік; підвищення частки торгівлі несировинними товарами, а також послугами з третім країнами; підвищення обсягу взаємних інвестицій в середньому не менше ніж на 15-20% на рік; підвищення випуску підприємств зі взаємним інвестиціями не менше ніж уп'ятеро до 2020 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна з початку повномасштабної війни втратила 20,5% своїх сільгоспземель

ДПС зменшила кількість ризикових підприємств на 10 тис., планує скоротити частку заблокованих ПН до 0,1%

Work.ua запустив платформу “Назустріч” для працевлаштування ветеранів

Путін доручив актуалізувати перелік компаній, які покинули РФ, для їхнього повернення

Ціни на новобудови комфорт-класу можуть зрости на понад 15% у 2025р - експерт

Обсяги знищеного міні-НПЗ в Мерефі складали менше 1% ринку – директор А-95

НДУ значно знизив вартість послуг на облік часток ТОВ і ТДВ після скарг підприємців - Магомедов

Голова НКЦПФР бачить завданням держави виконати зобов’язання перед міноритаріями "Укрнафти", "Мотор Січі" та ЗТР

Українські акції ще трохи подорожчали перед розмовою Трампа з Путіним, а євробонди стали в "боковик"

"Метінвест" з 2022р. скоротив борг на $620 млн – СЕО

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА