10:38 16.05.2024

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Близького Сходу та Центральної Азії

2 хв читати

На думку українців, країни арабського світу в російсько-українській війні займають нейтральну позицію. Про це стало відомо за результатами спільного дослідження компанії Active Group та аналітичного центру Experts Club "Ставлення українців до країн Близького Сходу та Центральної Азії", яке було представлене в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

"Аналіз включає переважно позитивне ставлення наших громадян до таких країн як Ізраїль (72.5%) та Туреччина (55%), до інших країн регіона ставлення здебільшого нейтральне. Вкрай негативно українці ставляться до Ірану (76%) та здебільшого негативно до Афганістану (52.6%)", - зазначив директор дослідницької компанії Active Group Олександр Позній.

Крім того, експерт додав, що українці здебільшого позитивно ставляться до країн, з якими мають торговельні або культурні зв'язки. Це природно, адже такі зв'язки сприяють взаємоповазі між суспільствами та країнами.

В свою чергу, засновник дослідницької компанії Active Group Андрій Єременко підкреслив, що ставлення українців до країн Близького Сходу та Центральної Азії варіюється в залежності від багатьох факторів.

"Ми бачимо, що насправді визначеним є ставлення громадян лише щодо двох країн — Ірану та Ізраїлю. Це ті країни, де відсоток тих, кому важко відповісти, менше 20%. Решта країн мають значно більший відсоток невизначеності, що свідчить про недостатню обізнаність українців про ці держави", - підкреслив Єременко.

Засновник аналітичного центру Experts Club Максим Уракін додав, що розбудова співробітництва з країнами Близького Сходу та Центральної Азії є дуже важливою для розвитку української економіки, особливо в аграрному та IT-секторах. Ці галузі мають великий потенціал для розвитку і можуть стати основою для взаємовигідного партнерства.

"Необхідно впроваджувати державну стратегію для зменшення торговельного дефіциту та збільшення експортного потенціалу України. Це дозволить створити більш збалансовану і стійку економіку, яка буде менше залежати від зовнішніх факторів. Україна може бути цікава агропродукцією, IT-кластерами, освітніми послугами. Для нас цікаві ринки збуту, агротехнології, металургія, хімія", - наголосив Уракін.

За його словами, торгівля між Україною та досліджуваними країнами наразі активно зростає.

"Туреччина є найбільшим торговельним партнером серед країн Близького Сходу та Центральної Азії, на неї припадає більше половини всієї торгівлі з цими країнами. Це показує важливість Туреччини для української економіки", - додав засновник Experts Club.

За словами Уракіна, збалансована зовнішньоекономічна політика в регіоні може не лише значно покращити відносини України з близькосхідними країнами, а й матиме позитивний вплив загальний стан економіки.

З результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сибіга - главі МЗС Саудівської Аравії: розраховуємо на подальшу спільну роботу для досягнення справедливого і міцного миру в Україні

Швейцарія поставить Україні 30 машин для розчищення завалів і стільки ж пожежних насосів

В Японії розпочало роботу почесне консульство України в Кобе

Сибіга провів зустріч із Рютте в Києві

Сибіга запросив главу МЗС Вірменії відвідати Україну

Посол Японії в Україні: Нам важливо, щоб світ бачив різницю між Україною та Росією

Сибіга: Ми з главою МЗС Угорщини констатували позитивну динаміку у вирішенні питання щодо забезпечення прав нацменшини

Сіярто підтвердив Сибізі позицію Угорщини щодо війни РФ проти України, але запевнив у продовженні гуманітарної підтримки українців

Україна й Угорщина домовилися провести чергове засідання Спільної міжурядової комісії - Сибіга

Очільниця Міндовкілля подякувала послу Японії в Україні за співпрацю у сфері захисту довкілля

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА