13:56 08.12.2017

ВР врегулювала оподаткування операцій з програмним забезпеченням

2 хв читати
ВР врегулювала оподаткування операцій з програмним забезпеченням

 Верховна Рада внесла правки до Податкового кодексу України (законопроект №6776-д), ввівши визначення операцій з програмною продукцією, платежі за якими не вважаються роялті, і закріпивши положення узагальнюючої податкової консультації від 2013 року про звільнення обкладання податком на додану вартість (ПДВ) операцій з постачання програмної продукції.

"За три роки склалася практика, коли податкова однакові відносини трактувала по-різному. В одних випадках йшлося про те, що це ліцензійний платіж, відповідно (обкладався як) роялті, в інших – це називалося продажем програмного забезпечення, що не оподатковується ПДВ", – пояснила необхідність правок їх автор народний депутат Тетяна Острикова (фракція "Об'єднання "Самопоміч") агентству "Інтерфакс-Україна".

Вона нагадала, що в 2013 році в перехідні положення Податкового кодексу було внесено норму, яка передбачала звільнення від ПДВ операцій з постачання програмної продукції, однак низка питань залишалася неврегульованою навіть після узагальнюючої консультації.

"Були такі дивні випадки, коли від дистриб'ютора до реселера софт переходив без ПДВ, а від посередників до кінцевого споживача з ПДВ і навпаки", – навела приклад Т.Острикова.

Вона пояснила, що коли в ланцюжку є компанія-правовласник, дистриб'ютор програмного забезпечення (ПЗ), реселер і кінцевий споживач, то ліцензійний договір укладається тільки між правовласником і кінцевим споживачем. Водночас між компанією-правовласником, дистриб'ютором і реселером ліцензійних відносин немає, як і немає передання авторського права, а отже, їхні відносини і ті платежі, які проходять між ними, не можуть вважатися роялті.

"Тому цьогоріч ми з юристами підготували ці поправки в закон. Вони жодним чином не розширюють поняття цієї пільги, а просто узгоджують прописані норми підзаконних актів податкової та закон для того, щоб податкова мала однаковий підхід до всіх операцій з постачання програмної продукції у вигляді програмного забезпечення", – зазначила Т. Острикова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ у вівторок зміцнив курс гривні на 15 коп.

НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків в Україні

Довгострокове контрактування дозволить вітчизняним виробникам оборонної продукції розширити виробництво - "Українська бронетехніка"

Скасування ЄС мита допомогло українському ГМК під час війни, але потрібно прибрати з євроринку російську продукцію - менеджер "Метінвесту"

Миколаїв просить у Кабміну та Верховної Ради дозволу спрямовувати на відновлення житла кошти з місцевого бюджету

Мінфін США продовжив до листопада дозвіл на пов'язані з енергетикою операції з російськими банками

Дві шахти на Донеччині були знеструмлені через обстріл, аварійної допомоги з Європи 29 квітня не залучали - Міненерго

НБУ в понеділок послабив курс гривні на 6 коп.

"Українська біржа" заявляє про відсутність підстав позбавлення її ліцензії та готова юридично відстоювати свою правоту

Вартість завершення першого етапу валютної лібералізації оцінюють у $5,5 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА