Інтерфакс-Україна
11:02 27.02.2025

Приєднання України до ЄС може статися раніше 2030р., найважче буде агросектору – посол ЄС

3 хв читати
Приєднання України до ЄС може статися раніше 2030р., найважче буде агросектору – посол ЄС

Процес інтеграції України до Європейського Союзу буде складним через український агросектор, який створює певні загрози для європейських фермерів, після низки протестів питання буде вирішено й Україна приєднається до ЄС раніше, ніж у 2030 році, заявила посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.

"Сільське господарство – це рятівне коло української економіки. На його частку припадає 60% експорту. Фактично це один з ключових постачальників продовольства в усьому світі. Воно зазнало великих збоїв через війну, через блокаду Чорного моря, доки його (рух морем – ІФ-У) не відновив уряд за підтримки міжнародних партнерів. Сільське господарство було, є і буде ключовим сектором розвитку України", - сказала вона на конференції "Агросектор 2025: виклики та можливості в нових реаліях" у Києві в четвер.

Матернова наголосила, що сільське господарство завжди буде одним із трьох найважливіших секторів нарівні з енергетикою та обороною, які домінуватимуть в українській економіці, створюватимуть потенціал відновлення та експорту.

"Важливо розуміти, що це (інтеграція українського агросектору в ЄС- ІФ-У) буде делікатне обговорення. Це буде чутливий сектор, тому що ваш потенціал такий, що це загрожує інсайдерам, коли аутсайдер має такі цінності і силу. Але ми це переживемо", - наголосила посол ЄС.

Дипломат нагадала, що при вході Іспанії та Португалії до Європейського Союзу французькі та італійські винороби вважали, що це катастрофа, і вони ніколи не зможуть конкурувати. Коли Польща, Чехія і Словаччина входили до ЄС, ішлося про сантехніків і водіїв вантажівок, були демонстрації проти цього, але ЄС вистояв.

"Ваші вертикально інтегровані агрохолдинги є значно продуктивнішими, а тому страшнішими, ніж те, що ми маємо в Європі. … Це не буде красиво. Будуть демонстрації на кордонах.  Ймовірно, будуть якісь конкретні товари, які можуть мати тимчасові обмеження або обмеження на експортні можливості. Але врешті-решт система пристосується до цього", - запевнила вона.

Коментуючи візит у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну європейських лідерів в Київ, і одночасні події в Нью-Йорку щодо декларації із засудження російської агресії, голосування за неї в ООН, Матернова порекомендувала більш оптимістично оцінювати міжнародну кон`юнктуру.

"Раніше риторика європейських країн акцентувалася на тому, що Європа залишатиметься з Україною стільки, скільки буде потрібно. Це значною мірою допомагало Україні захистити себе від ворога. Наразі ці зусилля вже сприймаються громадськістю як спільна спроба з огляду на те, що трансатлантичні альянси набагато менш сильні, ніж вони були лише кілька тижнів тому", - додала дипломат.

Матернова нагадала, що раніше вона називала датою приєднання України до ЄС 2030 рік (дата, яку озвучував екс-президент Європейської Ради Шарль Мішель – ІФ-У), та зараз йдеться про те, що це може статися раніше.

"Вашу опорну галузь, сільське господарство, буде найважче обговорювати. Будуть загрози, тривоги та демонстрації, але ми разом це подолаємо", - резюмувала посол ЄС в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Федерація роботодавців закликає відкрити експорт для ОПК задля уникнення кризи сектора

Україна продовжує дискусії з власниками ВВП-варантів та євробондів "Укренерго" щодо реструктуризації – МВФ

"Укрзалізниця" отримає EUR50 млн від Європейського інвестбанку на модернізацію пунктів пропуску на кордоні

Україна створить фінансовий буфер $10,1 млрд за рахунок ERA на випадок негативного сценарію – програма з МВФ

Кабмін продовжив спецзобов'язання на ринку газу до 31 жовтня 2025р та додав до них "Укрнафту"

МВФ попереджає про можливі несприятливі економічні наслідки мирного врегулювання без надійних гарантій безпеки

НКЦПФР презентувала свою модель розподілу з НБУ регулювання віртуальних активів

Мито на експорт металобрухту з України до Туреччини продовжить діяти і після можливої ратифікації угоди про вільну торгівлю - нардеп

"Укрфінжитло" закладає фундамент для випуску іпотечних євробондів після війни – голова правління

Світовий банк затвердив проєкт DRIVE на $432 млн для стійкості інфраструктури України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА