Інтерфакс-Україна
19:07 14.02.2025

Енергоспоживання населення наразі не обмежується завдяки імпорту е/е промисловістю – ексміністерка енергетики

2 хв читати
Енергоспоживання населення наразі не обмежується завдяки імпорту е/е промисловістю – ексміністерка енергетики

Наявний протягом лютого дефіцит електроенергії наразі не призвів до введення обмежень споживання населення, оскільки покривається за рахунок імпорту електроенергії з країн ЄС промисловими підприємствами.

"Це дозволяє їм (промспоживачам - ІФ-У) працювати без обмежень споживання, але коштує це дорожче, ніж купувати українську електроенергію", – написала ексміністерка енергетики Ольга Буславець в Facebook у п'ятницю.

За її словами, ціни на ринку електроенергії Європи разом зі збільшенням споживання з початку лютого значно зросли і вже вищі за ціни українського оптового ринку на понад 16%.

"Наступного тижня холодна погода не закінчиться, а температура повітря в Україні опуститься до ще нижчих показників на кілька днів. Це призведе до подальшого зростання споживання електроенергії", - зазначила Буславець.

Вона доповнила, що оскільки енергетика наразі працює на межі можливого і енергосистема проходить складні випробування, ситуація залишатиметься складною і наступного тижня. Паралельно не припиняються ремонти на пошкоджених об’єктах .

Наразі усі 9 енергоблоків АЕС, які знаходяться на неокупованих територіях, працюють в енергосистемі України. Виробництво електроенергії ГЕС збільшилось після зростання споживання, але воно обмежене наявним водним ресурсом. Виробництво електроенергії на ТЕС та ТЕЦ знаходиться на максимально можливому рівні у поточній ситуації. Запаси вугілля на складах знаходяться у максимальних обсягах, але деякі ТЕС використовують природний газ.

Також останніми днями зросло виробництво електроенергії ВДЕ внаслідок ясної погоди.

За інформацією ексміністерки, ціни на оптовому ринку електричної енергії в ОЕС України за останній тиждень зросли на 3% в робочі дні. Індекс базового навантаження цього робочого тижня склав в середньому 5 929 грн/МВт*год.

Водночас ціни на електроенергію на західному кордоні України на цьому тижні зросли в Угорщині, Словаччині, Румунії в середньому на 20%, у Польщі – на 2%. Ціна базового навантаження в робочі дні в сусідніх європейських країнах у середньому становила від EUR148/МВт*год у Польщі до EUR 178/МВт*год у Словаччині.

Внаслідок холодної погоди в Європі у лютому значно збільшився попит на електроенергію. Також на ріст цін вплинув низький рівень виробництва ВДЕ. Форвардна ціна на березень базового навантаження в Угорщині становить EUR118/МВт*год.

Як повідомлялося, НЕК "Укренерго" 10-12 лютого застосовувало обмеження потужності промисловості та бізнесу внаслідок пошкодження енергооб’єктів в результаті російських ракетно-дронових атак.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Федерація роботодавців закликає відкрити експорт для ОПК задля уникнення кризи сектора

Україна продовжує дискусії з власниками ВВП-варантів та євробондів "Укренерго" щодо реструктуризації – МВФ

"Укрзалізниця" отримає EUR50 млн від Європейського інвестбанку на модернізацію пунктів пропуску на кордоні

Україна створить фінансовий буфер $10,1 млрд за рахунок ERA на випадок негативного сценарію – програма з МВФ

Кабмін продовжив спецзобов'язання на ринку газу до 31 жовтня 2025р та додав до них "Укрнафту"

МВФ попереджає про можливі несприятливі економічні наслідки мирного врегулювання без надійних гарантій безпеки

НКЦПФР презентувала свою модель розподілу з НБУ регулювання віртуальних активів

Мито на експорт металобрухту з України до Туреччини продовжить діяти і після можливої ратифікації угоди про вільну торгівлю - нардеп

"Укрфінжитло" закладає фундамент для випуску іпотечних євробондів після війни – голова правління

Світовий банк затвердив проєкт DRIVE на $432 млн для стійкості інфраструктури України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА