Інтерфакс-Україна
17:23 10.02.2025

Біоенергетика може замістити природний газ в теплі й таким чином подолати його дефіцит – глава БАУ

2 хв читати
Біоенергетика може замістити природний газ в теплі й таким чином подолати його дефіцит – глава БАУ

Дефіцит природного газу в Україні створює передумови для розвитку біоенергетики, яка може замістити його біомасою у виробництві тепла, вважає голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

"Газу вже не вистачає. Втім, тут є частка оптимізму – ситуація з природним газом може сприяти розвитку біоенергетики, до нас можуть повернутися обличчям. Ми, біоенергетики, можемо дешево замістити природний газ в теплопостачанні, а той, який вивільнився, пустити на електрику", – сказав Гелетуха в бліцінтерв’ю інтернет-порталу "Енергореформа".

"Я не бачу, звідки ми братимемо достатньо природного газу. Імпорт – це добре, але це дорого. Газова генерація потихеньку розвивається, і буде зростати споживання", – додав він.

Глава БАУ навів як приклад Литву, де частка тепла з біомаси в централізованому теплопостачанні склала 90%. За його словами, котельню на біомасі можна збудувати не більше ніж за півроку.

Водночас Гелетуха акцентував, що субсидіювання виробництва тепла для населення стримує заміщення природного газу в теплопостачанні, а діючі ТКЕ взагалі не зацікавлені відкривати свій фактично монопольний ринок.

"І якби зараз тариф на тепло для населення був несубсидований, ми б мали цілу купу котелень на біомасі. Це економічний бік питання. Але ще треба, щоб ці котельні пускали в мережу, щоб була конкуренція", – пояснив глава БАУ.

За його словами, ринковим сигналом є норма закону №4213-ІХ від 14 січня 2025 року (великий енергетичний законопроєкт №9381, підписаний главою держави 6 лютого – ЕР), про те, що незалежні виробники теплової енергії мають право недискримінаційного підключення до теплових мереж, але має бути наступний крок.

"У законі має бути сказано не просто сприяти, а обов'язково приєднати об'єкт теплопостачання, якщо він пропонує тепло дешевше", - пояснив він.

Як повідомлялося, глава Міненерго Герман Галущенко в бліцінтерв’ю "Інтерфакс-Україна" вказав, що Україні доведеться до кінця року імпортувати не менше 1 млрд куб м газу. Ексглава Міненерго Ольга Буславцеь називала цифру в 2-3 млрд куб. м газу. Ексглава ОГТСУ Сергій Макогон повідомляв, що "Нафтогаз" на лютий імпортував 150 млн куб м природного газу по 28 тис. грн/тис. куб м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

Кабмін погодив залучення 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи на виплату компенсації по "єВідновленню" - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА