Інтерфакс-Україна
11:10 07.11.2024

Україна має намір зберегти частину $50 млрд від G7 за рахунок заморожених активів РФ як резерв після 2025 р. - прем'єр

2 хв читати
Україна має намір зберегти частину $50 млрд від G7 за рахунок заморожених активів РФ як резерв після 2025 р. - прем'єр

Ініціатива G7 ERA "Прискорення отримання надзвичайних доходів (ERA) для України" щодо виділення $50 млрд за рахунок доходів від заморожених російських активів повністю закриває дефіцит держбюджету на 2025 рік, проте уряд має намір зберегти частину цих коштів як резерв на наступні роки, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у Києві в четвер.

"$50 млрд, які ми отримаємо від країн G7, від Європейського Союзу буде нашим резервом, буде нашою подушкою безпеки на наступний і навіть наступні роки. Так ми їх спланували, так ми домовилися з МВФ, з нашими партнерами", - сказав він на 10-му Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ).

Шмигаль зазначив, що завдяки цьому та іншому зовнішньому фінансуванню Україна не вдаватиметься до емісійного фінансування бюджету, країна матиме кошти на фінансування армії та всіх пріоритетних видатків бюджету.

"Хочу зазначити, що ні минулого, ні цього року ми не вдавалися до емісій, що, звичайно ж, зберегло нашу макрофінансову стабільність, дало певну передбачуваність і курсу валют, і інфляції, і кожному з вас, кожному бізнесу. Це, звичайно, важливі елементи стабільності", - наголосив прем'єр.

За його словами, завдяки програмі з Міжнародним валютним фондом, програмі Ukraine Facility з ЄС в уряду є абсолютне розуміння, як він закриватиме дефіцит бюджету.

Як повідомлялося, дотепер вже всі країни оголосили розмір своїх вкладів: США - $20 млрд, ЄС - EUR18,115 млрд (приблизно $20 млрд), Японія - 471,9 млрд єн (приблизно $3,1 млрд), Велика Британія - GBP2,26 млрд (майже $3 млрд за поточним курсом).

Єврокомісія нагадала, що досягненню консенсусу серед членів G7 сприяло створення ЄС спеціального Ukraine Loan Cooperation Mechanism (ULCM), до якого надходитимуть надзвичайні доходи від заморожених російських суверенних активів та інші добровільні внески, зроблені державами-членами або третіми країнами. Потім ці ресурси будуть спрямовані для погашення основної суми боргу та відсотків за відповідними двосторонніми кредитними угодами України з кредиторами.

МВФ в оновленій за підсумками п'ятого перегляду програмі розширеного фінансування EFF зазначив, що за умови завершення війни наприкінці 2025 року Україні із зазначених $50 млрд для підтримки бюджету знадобиться $33,1 млрд: наступного року - $19,1 млрд, 2026-го - $9,2 млрд і 2027 року - $4,9 млрд.

У негативному сценарії продовження війни до середини 2026 року бюджету України для покриття дефіциту потрібні будуть усі $50 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп вважає, що Китай хотів би укласти торговельну угоду зі США

Київ розраховує отримати понад 1,59 млрд грн пайових внесків за введені в експлуатацію у 2020-2022 рр. об’єкти

Smart Energy зупинила 3,2 млрд грн інвестицій в українські надра

Другий транш доходів від знерухомлених російських активів на 2,1 млрд євро надійде в Україну, орієнтовно, наприкінці квітня

Трамп розпорядився про паузу на 90 днів для мит щодо країн, які не вживали заходів у відповідь

Фондові ринки Європи завершили торги в середу зниженням, Stoxx втратив 3,5%

Законопроєкт про віртуальні активи може бути винесений на голосування фінкомітету Ради до кінця квітня - Гетманцев

Завершено перший в Україні проєкт оренди розмінувальної машини

Банки ознайомили членів Української Ради Зброярів з пільговими умовами кредитування

ЄБА закликає активізувати відновлення роботи Миколаївського порту та посилити безпеку на морі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА