Інтерфакс-Україна
17:07 30.10.2024

Реформу соцстрахування "єПотенціал" почнуть запускати із січня 2025 року - Жолнович

1 хв читати
Реформу соцстрахування "єПотенціал" почнуть запускати із січня 2025 року - Жолнович

Реформу соціального страхування "єПотенціал" почнуть запускати в Україні з січня 2025 року, повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

"Вона почне стартувати із січня. У січні ми вже обмінюватимемося з Міністерством охорони здоров'я даними. Про стан людини. Ми зробимо електронний формат статусу, цієї карти людини з інвалідністю, щоб їй було просто пред'явити цю карту, вона буде одразу в "Дії". Ми також зробимо доступним соціальний кабінет особи, де вона зможе отримати інформацію про себе і про всі можливості, і у зручний спосіб подаватиме заявки на різні сервіси та соціальні послуги", - сказала Жолнович в ефірі національного телемарафону в середу.

За її словами, до літа 2025 року міністерство розширюватиме функціонал усіх цифрових сервісів підтримки, щоб у межах трьох-чотирьох місяців можна було повноцінно розгорнути підтримку людини за новою системою.

Як повідомлялося, у вересні Жолнович анонсувала запуск цифрового проєкту "єПотенціал".

29 жовтня в Мінсоцполітики заявили, що реформа соціального страхування "єПотенціал" передбачає перехід від медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) до оцінки працездатності. Зазначається, що ключова зміна - те, що замість МСЕК інвалідність встановлюватимуть за висновками мультидисциплінарних команд із використанням цифрових інструментів, а для визначення заходів підтримки проводитимуть оцінку працездатності, тобто спроможності людини повернутися до роботи та отримувати власний дохід.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НКРЕКП затвердила тарифи ОСР на розподіл електроенергії на 2026р зі збільшенням в середньому на понад 3%

НКРЕКП підвищила тариф "Укренерго" на передачу е/е на 4% на I кв.-2026 і ще на 4% – до кінця 2026р

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на диспетчеризацію на 2026р в 110,03 грн/МВт*год

НБУ оштрафував банк "Південний" на 18,5 млн грн та ФК "ФІНАКО" на 1,28 млн грн

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на передачу е/е в 713,68 грн/МВт*год та в 742,91 грн/МВт*год – на другому

Майже 80% європейців вважають, що євро вигідний для ЄС - опитування

"Нафтогаз" запустив мобільний застосунок "Куб" для розрахунків за газ та інших дій

Кабмін дозволив "Укренерго" купувати електроенергію для покриття технологічних втрат на спецторгах - Свириденко

Впровадження збалансованого підходу щодо ПДВ на ФОП планується не раніше 2027р

Netflix купить активи Warner Bros. Discovery в рамках угоди на $72 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА