Інтерфакс-Україна
16:45 18.10.2024

Зростання ВВП України у вересні прискорилося до 3,8% і за 9 міс. становило 4,5% - Мінекономіки

2 хв читати

Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України у вересні 2024 року становило 3,8% (±1%) порівняно з вереснем минулого року, що краще за серпневий і липневий показники 0,3% і 1,1% відповідно, таку попередню оцінку Міністерство економіки опублікувало в п'ятницю.

Як повідомляє Мінекономіки, за січень-вересень 2024 року зростання ВВП оцінюють на рівні 4,5% (±1%) порівняно з аналогічним періодом минулого року, тоді як за підсумками восьми місяців 2024 року його зростання розглядали на рівні 3,9%, за сім місяців - на рівні 4% і 4,1% - за підсумками першого півріччя.

"У вересні найбільший приріст показало сільське господарство завдяки ранньому збиранню пізніх культур. Зростання також спостерігалося в транспорті та будівництві. Другий місяць поспіль підприємства торгівлі, промисловості та будівництва покращують оцінки своєї діяльності на найближчу перспективу, і однією з ключових причин цього оптимізму є нормалізація ситуації в енергетиці", - наводяться в повідомленні слова першо віцепрем'єрки-міністерки економіки Юлії Свириденко,

За її словами, економічне зростання за перші дев'ять місяців 2024 року на рівні 4,5% відповідає оновленому урядовому прогнозу.

Зростання реального ВВП за підсумками 2024 року очікується на рівні 3,5%.

Зазначається, що пожвавлення внутрішнього попиту та стабільна робота українського морського коридору підтримали позитивні тенденції промисловості, зростає попит на продукцію машинобудування (зокрема ВПК) та будматеріали, а також промислові товари для домогосподарств.

У міністерстві наголосили, що пожвавлення промисловості позитивно позначилося на транспорті: зросли обсяги залізничних перевезень і переробки вантажів у морських портах. У будівництві збільшилися обсяги робіт завдяки відновленню критичної інфраструктури та ремонту доріг. У внутрішній торгівлі спостерігалося зростання обігу завдяки збільшенню споживчого попиту та налагодженню поставок товарів. Позитивну динаміку демонструє також сільське господарство у зв'язку із раннім початком збирання пізніх культур, а тваринництво зростає завдяки стабільному попиту та держпідтримці.

Водночас дефіцит кваліфікованих фахівців негативно впливає на очікування та економічну активність бізнесу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна останніми тижнями експортує е/е в окремі періоди на максимально можливій потужності 550 МВт – CEO "Укренерго"

Італія надасть Україні понад EUR11 млн на розвиток ірригації, підтримку кооперативів, малих фермерів та інтеграцію в ЄС

Планується запуск подачі заяв від юросіб та держорганів до Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України

Українські акції та євробонди відреагували падінням на розмову Трампа з Путіним

Роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю, які повертаються з війни

Ціни на цукор в Україні підвищилися і зростатимуть далі - аналітики

Ferrexpo ініціює міжнародний арбітраж проти України через передачу 49,5% ПГЗК АРМА

Деревопереробні підприємства на торгах законтрактували рекордні 94% ділової деревини на II кв.-2025 - "Ліси України"

Здешевлення молока зміцнило позиції вітчизняних сирів на внутрішньому ринку - аналітики

Ferreхpo у 2024 р. зменшило чистий збиток на 41% за зростання виручки на 43,2%

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА