Інтерфакс-Україна
08:10 16.10.2024

Глава "Укрметалургпрому" назвав основними викликами галузі е/е, загрозу Покровську і морському коридору

2 хв читати
Глава "Укрметалургпрому" назвав основними викликами галузі е/е, загрозу Покровську і морському коридору

Металургійні підприємства України нині зіткнулися з основними трьома ризиками - можлива втрата видобутку коксівного вугілля в Покровську через захоплення російськими окупантами шахтоуправління "Покровське", проблема із забезпеченням електроенергією та небезпека зупинки роботи морського коридору через обстріли.

Як заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков під час круглого столу на тему "Що заважає металургійному виробництву зростати?", у разі втрати підприємства з видобутку коксівного вугілля його доведеться імпортувати, що збільшить витрати, орієнтовно, на 35-40%.

Він також назвав серед проблем ГМК зростання тарифів на вантажні залізничні перевезення і на е/е.

Крім того - брак персоналу, зростання витрат, воєнні ризики, нарощування експорту стратегічної сировини - брухту. Запровадження системи CBAM з 1 січня 2026 року та проблеми з дешевим фінансуванням. Серед глобальних проблем - залежність ринку від Китаю за цінами на металопродукцію.

Директор GMK Center Станіслав Зінченко констатував, що 45-50% сталевої продукції Україна експортує, а зниження попиту на світовому ринку негативно позначається на вітчизняних метпідприємствах. Також у планах європейських компаній немає зростання виробництва металопродукції.

"Ніхто не очікує зростання виробництва сталі, а отже знижуватиметься попит і на українську залізорудну сировину", - попередив експерт.

Крім того, він зазначив зростання витрат підприємств, зокрема - на логістику. Також негативно позначаються торговельні бар'єри, а з 1 січня 2026 року запроваджується додатковий податок під час поставок до ЄС - механізм СВАМ.

Директор зі зв'язків з державними органами "ArcelorMittal Кривий Ріг" Олег Криковський вказав на зростання митних платежів. За його словами, митники коригують митну вартість імпортованої сировини в бік збільшення для поповнення бюджету. Крім того, є проблема страхування воєнних ризиків для ГМК.

Директорка зі зв'язків з державними органами компанії "Інтерпайп" Наталія Сидорук наголосила, що для групи гостре питання - електроенергія, оскільки електросталеплавильний комплекс споживає багато е/е.

"Зараз ми маємо проблеми з е/е, хоча цей вид сталі, виробленої на нашому комплексі, дає нам переваги на європейському ринку, оскільки цей комплекс виробляє зелену сталь", - пояснила Сидорук, додавши, що для компанії також є проблема страхування військових ризиків, дефіцит кадрів, гостра тема - бронювання співробітників.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Качка: у проекті угоди із США про копалини не йдеться про передачу об'єктів безпосередньо в інвестиційний фонд

Parallel відкрила два нові АЗК в Києві

Система страхування воєнних ризиків може запрацювати досить швидко після прийняття відповідного законопроєкту

"Інтерпайп" нарощує присутність на ринку Близького Сходу та Північної Африки

Бюджетні надходження від військового збору в І кв.-2025 виросли в 3,7 раза

Підприємці легпрому просять Зеленського втрутитися в ситуацію щодо тиску правоохоронців на користь імпортерів

Україна залучить $84 млн від Світового банку в межах проєкту HOPE

Кількість платників податків-членів Клубу білого бізнесу зменшилась на 55 в Ікв.-2025

"Нафтогаз" має на зиму сценарій з обмеженням споживання, але навряд чи допустить його – член НР Бойко

Міністр фінансів заперечує плани підняття податків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА