14:14 19.09.2024

Європарламент закликав ЄС продовжувати фінансово підтримувати Україну

4 хв читати
Європарламент закликав ЄС продовжувати фінансово підтримувати Україну

Європейський парламент закликав Європейську комісію і держави-члени Європейського Союзу продовжити довгострокову фінансову підтримку України.

"(ЄП) закликає Комісію оперативно запропонувати довгострокову фінансову допомогу для відновлення України у співпраці з країнами-партнерами, зокрема, шляхом забезпечення швидкої реалізації Фонду для України та його використання для забезпечення постійної підтримки на адекватних рівнях і ресурсів для відновлення, порівнянних із нашою політичною підтримкою України", - ідеться в резолюції, проголосованій у четвер у Страсбурзі в рамках пленарного засідання Європарламенту. За проголосували 425 депутатів, проти - 131, утрималися 63. Загалом проголосували 619 депутатів.

ЄП також закликав усі держави-члени збільшити фінансування України та утриматися від скорочення своїх внесків. "(ЄП) підтверджує свою тверду переконаність у тому, що Росія має надати фінансову компенсацію за величезну шкоду, яку вона завдала Україні; вітає рішення Ради спрямувати надзвичайні доходи від іммобілізованих російських державних активів до Фонду допомоги Україні та Ukraine Facility, а також рішення G7 надати Україні кредит у розмірі 50 млрд доларів США, забезпечений іммобілізованими російськими державними активами", - деталізується в документі.

Крім того, Європарламент закликав до суттєвого збільшення гуманітарної допомоги ЄС, щоб гарантувати "продовження повної підтримки України у 2025 році". Зазначивши, що потреба в гуманітарній підтримці, ймовірно, збережеться протягом багатьох років, ЄП наголосив на необхідності того, щоб ЄС "був готовий задовольнити ці потреби за допомогою довгострокового планування та адекватних коштів".

У ЄП також констатували, що Україна, як жертва агресії, має законне право на самооборону згідно зі статтею 51 Статуту ООН, і нагадали, що "значна, хоча все ще недостатня, військова допомога, яку надають ЄС, США та партнери-однодумці, покликана дати змогу Україні ефективно захистити себе від держави-агресора і відновити повний контроль над усією своєю міжнародно визнаною територією".

У резолюції міститься заклик до ЄС та його держав-членів "активно працювати над збереженням і досягненням максимально широкої міжнародної підтримки України та пошуком мирного вирішення війни, яке має ґрунтуватися на повній повазі до незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України, принципів міжнародного права, відповідальності за воєнні злочини та злочин агресії, скоєні Росією, а також на російських репараціях та інших виплатах за величезні збитки, завдані Україні". "(ЄП) закликає до активної участі ЄС у реалізації Формули миру України та створенні підґрунтя для проведення другого Саміту миру", - йдеться в тексті.

Європарламент рішуче засудив використання сексуального та гендерного насильства як знаряддя війни та наголосив, що це є воєнним злочином. "(ЄП) повторює свій заклик до ЄС активізувати зусилля для вирішення важкої ситуації осіб, примусово депортованих до Росії, і дітей, примусово всиновлених у Росії, зокрема шляхом запровадження санкцій стосовно осіб, які безпосередньо відповідальні за примусове передання й необґрунтоване затримання українських дітей і причетних до них", - наголошується в резолюції.

Європарламент "найрішучішим чином" засудив агресивну війну Росії проти України, що триває, та участь Білорусі в цій війні й вимагає, щоб Росія негайно припинила всі воєнні дії в Україні, беззастережно вивела всі сили й військову техніку з усієї міжнародно визнаної території України та компенсувала Україні шкоду, завдану її народові, землі, природі та інфраструктурі.

"(ЄП) висловлює свою безроздільну солідарність із народом України, а також свою повну підтримку незалежності, суверенітету і територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах і наголошує на тому, що ця агресивна війна є кричущим та брутальним порушенням Статуту ООН і основоположних принципів міжнародного права, знову заявляє про свою підтримку зобов'язань ЄС та його держав-членів щодо надання гуманітарної допомоги, військової підтримки, економічної та фінансової допомоги та політичної підтримки всіма можливими способами до перемоги України, щоб у кінцевому підсумку зупинити агресивну війну Росії та дозволити Україні звільнити всіх своїх людей і відновити повний контроль в межах її міжнародно визнаних кордонів, наголошує, що кінцевою метою залишається досягнення справедливого і міцного миру в Україні на умовах України, гарантування безпеки і гідності її народу в мирній і стабільній Європі", - деталізується в документі.

Крім того, ЄП закликав Угорщину скасувати указ про скасування фінансованого державою прихистку для біженців із Західної України та виконати свої зобов'язання відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий захист.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Підстав для зупинення сертифікації "Укренерго" та імпорту е/е немає – НКРЕКП

Європейське Енергоспівтовариство наполягає на якнайшвидшому виконанні низки вимог для збереження сертифікації "Укренерго"

Підвищення мінімальних цін на алкоголь поповнить держбюджет і "виб'є" з ринку недобросовісних виробників - думка

"ДТЕК" за тиждень повернув електропостачання 25,4 тис. абонентів у Дніпропетровській та Донецькій областях

Асоціації металургів, хіміків, виробників будматеріалів і гірничодобувачів просять мораторій на залізничні тарифи

"Харківобленерго" реконструювало повітряну лінію у Шевченківському районі міста на Олексіївці

Атаки РФ на портову інфраструктуру не вплинули на роботу Українського морського коридору, - заступник міністра

Понад 400 нелегальних АЗС функціонують в Україні, чверть з яких у Львівській області

НКЦПФР знову надішле в Раду законопроєкт для вирішення проблем клієнтів "Фрідом Фінанс"

Україна виграє $130 млн на рік від зниження МВФ комісій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА