Ситуація на світових біржах поки що не виглядає "чорним понеділком", Україні боятися нічого - думка
Падіння цін на глобальних ринках акцій, що відбувається, поки що більше схоже на корекцію, ніж на панічний розпродаж і тотальний обвал, майже в кожному випадку є цілком раціональне пояснення, загрози Україні від такої поведінки ринків немає, таку думку висловив голова правління Юнекс Банку Іван Світек у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".
"Азіатські ринки слідом за японським реагують на підвищення ключової ставки. Американський ринок наляканий даними з безробіття та ділової активності, що породжує розмови про можливу рецесію. Активно обговорюються чутки про ймовірно надуту бульбашку "штучного інтелекту", - описав він ситуацію.
Світек додав, що додатково ринки відреагували на новину щодо продажу компанією Berkshire Hathaway Воррена Баффета акцій Apple на $75,5 млрд.
"Та й ситуація між Іраном та Ізраїлем додає нервозності ринкам", - зазначив глава банку ще одну причину падіння, що спостерігається на світових фондових ринках.
На його думку, передбачити подальшу поведінку інвесторів важко: оцінка нових даних і поточної ситуації може спровокувати як додатковий розпродаж, так і різкий розворот до тенденції купівлі.
"Повторюся, поки що ситуація не виглядає "чорним понеділком". Хоча тут нічого виключати не можна", - підсумував Світек.
Банкір також наголосив, що турбулентність на світових ринках прямо і в короткостроковій перспективі ніяк не може позначитися на Україні.
"Що стосується України, то їй боятися нічого. Вона і так перебуває у спровокованій війною глибокій кризі. Економіка і країна загалом багато в чому тримаються за рахунок західної допомоги. Інвестиції в країну дуже обмежені, фондовий ринок практично відсутній", - пояснив голова правління Юнекс Банку.
Коментуючи окремо обвал цін криптовалют, Світек зазначив, що це дуже спекулятивний ринок, який гостро реагує на будь-які новини.
"Величезна армія невеликих інвесторів може за лічені години обрушити котирування або навпаки підняти їх на десятки відсотків. Інвестиції в цей актив завжди були дуже ризикованими. Однак я не думаю, що коливання криптовалют можуть суттєво вплинути на інші ринки", - резюмував він.