13:27 31.10.2023

Більшість громадян України вважають за необхідне мати знання про політику - опитування

2 хв читати
Більшість громадян України вважають за необхідне мати знання про політику - опитування

Більшість громадян України вважають за необхідне мати мінімум знань про політичну систему і політику, щоб ефективно використовувати свої конституційні права і свободи, і згодні з тим, що держава має гарантувати можливість отримання цих знань.

Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 21 до 27 вересня 2023 року в межах Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, представлені на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Згідно з результатами опитування, 82,4% респондентів "згодні" і "скоріше згодні" з необхідністю мати знання про політику. До протилежної думки схиляються тільки 11,2% опитаних. Не змогли відповісти 6,4%.

При цьому 65,7% респондентів вважають, що в Україні не існує цілісної системи політичної освіти, яка охоплювала б, зокрема, й доросле населення. Протилежної думки дотримуються 16,8% опитаних. 17,4% громадян не змогли відповісти.

30,8% респондентів готові брати участь у безкоштовних програмах політичної освіти для громадян. 21,9% обрали варіант відповіді "можливо, не впевнений". 35,9% не готові брати участь у таких програмах. 11,4% - не змогли відповісти.

Більшість громадян (74,9%) вважають, що в сучасних умовах в Україні військово-патріотична освіта має бути обов'язковою складовою громадянської освіти. 11,4% опитаних таку думку не поділяють, а 13,7% відповісти не змогли. 73,6% опитаних вважають, що до організації та здійснення програм, проєктів і заходів із громадянської освіти мають залучатися ветерани війни проти російського агресора. 10,9% із цим не згодні, 15,5% не змогли відповісти.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях - тільки на тих територіях, які контролює уряд України і на яких не ведуться бойові дії).

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Аграрії просять президента ухвалити рішення про коригування 2-го етапу земельної реформи з урахуванням воєнних реалій в АПК – ВАР

Асоціація крафтових дистилерів: детінізація галузі міцних крафтових напоїв допоможе відновленню України

Українці не усвідомлюють необхідності своєчасної діагностики раку простати - експерти

"Антикорупційний штаб" створив Дорожню карту відновлення регіонів

БФ "Хелп фор Юкрейн" планує на початку 2024 року відкрити реабілітаційний центр для військових на базі санаторію "Моршинський"

"Агробіостандарт", який купив "Волиньторф" у ФДМ за 254,7 млн грн, заявляє про корупційну спробу зірвати приватизацію

"Агробіостандарт", що купив "Волиньторф" у ФДМ за 254,7 млн грн, заявляє про корупційну спробу зірвати приватизацію

Всеукраїнська рада гемблінгу розкритикувала законопроєкт №10101 із прихованими пільгами лотерейному лобі

На Work.ua відтепер можна знайти всі вакансії для бригади "Азов"

Результати дослідження настроїв українців від Active Group та Future Research Foundation

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА