Інтерфакс-Україна
19:14 01.11.2022

Чеченська діаспора має намір повернутися на батьківщину після деокупації та готує з'їзд наприкінці листопада

2 хв читати

Київ. 1 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Чеченська діаспора має намір консолідувати своє суспільство, щоб зрештою повернутися на свою землю через деокупацію, заявив чеченський громадський і політичний діяч, син колишнього президента Ічкерії Анзор Масхадов на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в Києві у вівторок.

"Наразі ми працюємо над консолідацією нашого суспільства, яке перебуває на чужині. Ми бачимо і знаходимо розуміння з боку України, інших європейських країн. І нашій організації, яка опікується цими питаннями, – їм допомагають європейські політики та організації. Ми зустрічаємося з ними і працюємо в тому напрямі, щоб прийти до того дня, щоб чеченський народ повернувся на свою землю через деокупацію", - сказав він.

Масхадов зазначив, що "чеченська земля має бути очищена від злочинців, російських окупантів та їхніх маріонеток, здобувши незалежність і свободу".

"І наша мета - домогтися гарантій безпеки для нашого народу, щоб більше ніколи ні РФ, ні хтось інший не зміг зазіхати на нашу свободу!", - заявив спікер.

У свою чергу президент чеченської асоціації "Барт Маршо" Джамбулат Сулейманов висловився проти створення "уряду у вигнанні".

"Має бути представницький орган чеченського народу, який бореться за деокупацію. І після деокупації буде проведено всенародні вибори, на яких народ сам вирішить, хто його лідер", - заявив Сулейманов.

"Ми сьогодні готуємося до проведення з'їзду 25-26 листопада. Ми – це чеченський народ", - наголосив він.

"Ми прагнемо на сьогодні створити єдину силу через проведення чеченського з'їзду з подолання національної кризи. Криза існує саме через безвідповідальних політиків, які не здатні навіть домовитися між собою", - додав президент асоціації.

Водночас Масхадов негативно висловився про відомого чеченського політичного діяча Ахмеда Закаєва, який, за його словами, "оголошує себе головнокомандувачем".

"Жоден чеченець не може сам себе називати головнокомандувачем. Тому що головнокомандувачем є президент. А президентом може стати людина, яку обрав народ", - заявив він.

Крім того, син колишнього президента Ічкерії зазначив, що він та його соратники покличуть на з'їзд наприкінці листопада "всіх, хто хоче йти поруч і разом, заради спільного майбутнього чеченського народу".

"Ми про інше не думаємо. Ми хочемо перемогти фашистську Росію і потім покарати злочинців в особі Кадирова та інших", – резюмував Масхадов.

ОСТАННЄ

Ліцензії на продаж ліків поза аптеками отримали вже 12 ліцензіатів – Держлікслужба

Громадські діячі заявляють про ризик політичної дестабілізації Черкащини через можливе переформатування місцевих рад

ЄС виступає адвокатом України перед КНР і той зрушив свої позиції – експерт

Україна має одночасно інтегруватися в існуючі моделі безпеки та створювати оборонні союзи – експерт

Україна вже стала одним із ключових елементів нової архітектури безпеки в Європі – голова Громадської ради при МЗС

Військової загрози для України з боку Білорусі нема, Лукашенко транслює російські наративи – експерти

Експерти закликають до деполітизації та відновлення професійності в прокуратурі

Головний виклик євроінтеграції України – впровадження стандартів ЄС на місцях – дослідження

Інтеграція до ЄС не може зводитися лише до ухвалення законів – голова профільного комітету Ради

Бюджетний кодекс не враховує особливості функціонування прифронтових громад, уряду варто звернути на це увагу – думка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА