15:05 22.02.2021

АРМА виступає за надання їй права визначатися з реалізацією активів

3 хв читати

Київ. 22 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - У Національному агентстві з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), виступають за необхідність законодавчого надання агентству права ухвалювати рішення щодо реалізації активів.

На прес-конференції в понеділок в агентстві "Інтерфакс-Україна" заступник голови АРМА Володимир Павленко нагадав, що нині агентство має функцію передачі в управління активів та функцію продажу активів.

При цьому, за його словами, частину активів передають в АРМА, не запитуючи думки агентства.

"Неможливо управляти тим, що нікому не потрібне. Це можна спробувати продати, але не факт, що вийде", - сказав він.

У цьому контексті Павленко наголосив на необхідності запровадження процедури планування перед арештом активу.

"Перш ніж передавати, подумайте, що АРМА з цим робитиме... Співробітники прокуратури можуть цілком звернутися в АРМА... Це правило доцільно було б запровадити на законодавчому рівні", - сказав заступник голови агентства.

Як зазначив Павленко, ще один проблемний момент, який потребує законодавчого врегулювання, - це "активи, якими і управляти не можна, і продавати також не можна". Як приклад він привів активи у вигляді земельних ділянок.

"Нам потрібна функція збереження активу, щоб ми мали можливість і не продавати, і не передавати в управління", - сказав він, додавши, що для цього потрібні кошти на забезпечення охорони активу, яких АРМА наразі не має.

Говорячи про функцію реалізації активів, Павленко розповів, що агентство часто звинувачують у незаконному продажу чогось. Проте, за словами заступника голови відомства, АРМА "продає лише те, чим не можна управляти", а нерухомість чи будь-які суттєві об'єкти агентство не продає і ніколи не продавало.

"Нам в управління, не для реалізації, передали медичні маски. Якщо хтось знає, як можна управляти медичними масками, а потім повернути їх назад, то нехай мені розповість", - висловив здивування заступник голови АРМА.

Це саме, за його словами, стосується і транспортних засобів, які АРМА передає в управління.

"Управляти ними безглуздо, тому що плата за управління значно менша, ніж амортизація транспортного засобу. Якщо у нас в управлінні є 10-річний "Бентлі"... там лише покришки поміняти коштуватиме як новий "Ланос". Тобто, загалом автомобільна техніка має продаватися", - наголосив Павленко.

Він пояснив, що якщо у рішенні суду не зазначене право реалізації, то агентство може лише передати в управління актив.

"АРМА має на власний розсуд визначати, що продавати, що ні, виходячи з професійних знань та обов'язків ", - акцентував увагу заступник голови агентства.

"Якщо це маски, дрова, автомобілі, покинуті сараї - їх потрібно продавати", - підсумував він.

Павленко додав, що європейські структури, аналогічні АРМА, мають такі повноваження.

Також заступник голови агентства зазначив, що для активів, які мають стратегічне чи суспільне значення, відбирати керівників має не АРМА, а Кабінет Міністрів.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Східної Азії та Близького Сходу

65% українців вважають нашу перемогу дуже ймовірною - результати соцдослідження

За два роки війни в Україні з'явилося понад 300 МВт домашніх і 90 МВт промислових СЕС - голова правління АСЕУ

"Кліар Енерджі" так і не вдалося повернути в мережу три ТЕС на біомасі 22 МВт через проблеми із сировиною - голова наглядової ради

В Україні до кінця 2024 р. за підтримки держави можна встановити до 500 МВт СЕС - голова правління АСЕУ

Українські експортери та Кабмін мають прискорити декарбонізацію з урахуванням вступу в дію в ЄС механізму CBAM з 2026 р

"Кліар Енерджі" до кінця року має намір встановити газопоршневу генерацію на 80 МВт - голова наглядової ради

Обов'язкове використання щонайменше 5% біопалива в автобензині принесе до бюджету понад $1 млрд щорічно - президент "МХП Еко Енерджі"

Свинарство має всі шанси повернутися до рекордних показників виробництва та вийти на експорт

Підприємці готові долучитися до розроблення найкращих практик розвитку бізнесу, але Кабмін намагається їх не чути - голова київського "УДАРу"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА